Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy tervező mérnök miket...

Egy tervező mérnök miket tervez? Mennyire bonyolult ez a munka? Mennyit keres egy ilyen mérnök?

Figyelt kérdés
Szeretem a matekot és a fizikát is. Eldöntöttem hogy valamilyen mérnök szeretnék lenni de nem tudom pontosan hogy melyik ága lenne megfelelő nekem ennek a szakmának,és emiatt szeretnék érdeklődni a tervező ág felől. Kinek milyen tapasztalatai vannak ez ügyben? A válaszokat előre is köszönöm!

2015. júl. 12. 20:56
 1/3 anonim ***** válasza:

A tervezomernok egy nagyon altalanos fogalom. Lehet valaki gepeszeti vagy epitesz tervezomernok, elektronikaval, mechatronikaval foglalkozo, es meg biztos lehet talalni. Ok tervezik a vilag nagy reszet ami korbevesz, amit hasznalsz, autokat, muszaki cikkeket, hazakat, epuleteket, utakat, repuloket, lehetne sorolni hosszan.


A munka eleg bonyolult, es ennek megfeleloen nagyon jol megfizetik.

2015. júl. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy tervező mérnök sokmindent tervezhet, ez a szakterületétől függ.

Egyetemista koromban én is klassznak tartottam de rájöttem, hogy eléggé meg van kötve a mérnök keze, nincs minden a saját fantáziájára bízva. Előszőr is minden szabvány alapján müxik (azért természetesen meg kell indokolni, hogy az a csavar miért m5-ös és nem 6-os). Másodsorban pedig a terméket le is kell gyártani ezért anyagmegmunkálási ismeretekkel is kell rendelkezzen egy tervezőmérnök. Mindemellett automatizált sorozatgyártásra is kell gondolni, ami nagyon fontos a hatékonyság szempontjából. Nem utolsó sorban pedig a legfontosabb befolyásoló tényező a költség. Mindenki szeretne karbonvázas bicikliket tervezni de valakinek a lowcost acélvázast is meg kell tervezni.

Az nem kérdéses, hogy eléggé bonyolult (habár a rutinos mérnököknek nem kihívás egy egyszerűbb termék megtervezése), de ne úgy képzeld el, hogy számolgatni fogsz kézzel, mivel már mindent számítógépen terveznek...egy szoftver sokkal gyorsabb mint te és a számológéped.

2015. júl. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én például lemezalakító szerszámot.

#2 Pont az a szép a mérnöki feladatokban, hogy ilyen sokrétű követelményjegyzéknek kell megfelelni, megtalálni az optimális megoldást. És nagyon is kreatív, sokkal nagyobb szabadságod van, mint hogy mekkora csavart teszel be, ami egyébként senkit nem érdekel, és nem kell megindokolni :)


Adott egy probléma, amire szabadon vetsz fel konstrukciós megoldásokat, majd kidolgozod pontosan, hogy az hosszú távon működőképes is legyen. (És természetesen gyártható, és az adott darabszámnak, megfelelő, stb, stb.)


Ha a kézzelfogható dolgok érdekelnek, szereted a geometriát, javaslom a gépész szakot, ha az absztraktabb matekot szereted, akkor valamilyen infót. Ez a két legkeresettebb, legjobban fizetett, de a lehetőségek tárháza végtelen.


És megnyugtatásként mondom, hogy egy mérnök diplomával a zsebedben még további számtalan szakterület közül választhatsz, és később is válthatsz, ha jól esik. A tanulás sosem ér véget.

2015. aug. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!