Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Melyik az alább felsoroltak...

Melyik az alább felsoroltak közül a legjobb mód a logika ÉS! ÉS! A stratégia fejlesztésére?

Figyelt kérdés

Mindekettő lenne fontos, ha csak az egyik, akkor az nem út.

-Sakk, online, ember ellen (linkelhetnétek ilyen oldalt)

-robot ellen sakk

-szöveges/logikai feladatok megoldása (nem hiszem)

-programozás (hello world nél tartok, de van motivációm, hogy megtanuljam, esetleg ott egy stratégiai játékot létrehozni)

-Heroes of might and magic 5 (a 2 kiegészítőt + főjátékot normálin 2× vittem végig az elejétől, + sok egyéni küldetést, szerintem lehet róla szó, nagyon ügyes gép játszik heroic módon, bár ott már egy ideje csak a 2. küldetés, főjátéknál vagyok (egyenlőre!)

-egyéb [stratégiai, logikai, (mind2)] játék(ok)



2015. júl. 15. 22:48
 1/4 A kérdező kommentje:
normálon* ill. lemaradt egy ) jel.
2015. júl. 15. 22:51
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de egyik sem. Persze nem tudom, hogy pontosan mire gondolsz, hadvezérnek készülsz-e vagy mi mást értesz "stratégia fejlesztése" alatt.


Ha arra gondolsz, hogy a sakkban vagy a tököm tudja milyen számítógépes játékban megszerzett elemző- és taktikai képességeid átvihetőek-e a gyakorlatba, a válasz: minimális mértékben.


A fentiek közül egyértelműen a programozást ajánlanám, habár tapasztalatom szerint az is inkább úgy működik, hogy akinek megvan a veleszületett képessége hozzá (ami egyébként erősen korrelál a hagyományos IQ-val) annak menni fog, akinek viszont nincs, az ha vért izzad se jut messzire, és se programozni nem tanul meg, se a logikai képességein nem fejleszt.


Amit személyesen ajánlanék, az az olvasás, minél szélesebb témakörökben. Az emberi agy magától, speciális edzés nélkül is ki tudja alakítani azokat az asszociatív képességeket, amelyekre gondolsz, csak "etetni" kell.

2015. júl. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Tom Benko ***** válasza:
Mindegyik jó, bár mindegyik más-más téren erősít. A programozás például az analitikus képességek terén tud sokat nyújtani, a gépes stratégiák főleg a rugalmasságot javítják, az ember elleniek pedig a pszichológiai érzékedet.
2015. júl. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szóval összefoglalóan a tudás fejlesztésére. Arra a módszeres tanulás a legjobb. Mivel az egyes témakörök speciális tanulási módszereket és témákat igényelnek, ha hatékony akarsz lenni, ezért a tankönyv a legjobb módszer. És tanári segédlettel a megfelelően kiválasztott szakkönyvek, tanulmányok.

Ezen kívül lehet akár nulláról autodidakta módon, de az az esetek igen kis százalékéban kellően hatékony.

2015. júl. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!