Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Matematikusok, fizikusok,...

Matematikusok, fizikusok, melyik 3D-s alakzat az, amelyik a valóságban nem létezik, és nem is lehet előállítani, de mégis létezik a matematikában?

Figyelt kérdés
Linknek is nagyon örülnék.
2015. júl. 19. 17:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
szerintem a gömb lesz az, mert tökéletes kört sem lehet készíteni a síkban, csak matematikailag leírni, van rá egyenlet. A kör térbelije a gömb.
2015. júl. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:


Ilyen például a tömör kocka vagy akár a kocka élhálója is, ha úgy vesszük… Tulajdonképpen egyik „matematikai absztrakciót” se lehet a valóságban előállítani, és a valóságban csak azok a térbeli alakzatok állnak elő, amiket megtalálhatunk. Hogy azok mennyire jól és egyszerűen írhatók le matematikával, az más tészta.

2015. júl. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
szerintem a fraktálokra gondolsz
2015. júl. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%

Önátmetszés nélküli Klein-palack (4 kiterjedt dimenzió kellene)

Projektív sík

Hiperbolikus geometriájú felület, ami a teljes hiperbolikus síknak feleltethető meg (6 kiterjedt dimenzió kellene)

+bármi, ami 3-nál nagyobb térdimenziós

2015. júl. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Szerintem a feszes női mellekre gondol.
2015. júl. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Jaj, bocsánat, benéztem. Ez az, ami a valóságban létezik, de a matematikában nem lehet előállítani…
2015. júl. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
De attól még kizártnak tartom, hogy ne gondolt volna a feszes női mellekre…
2015. júl. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Olyanokra gondolok, amelyeket a technika fejletlensége miatt nem sikerült még előállítani. Pl. olyan zárt gömb, amiben van még egy zárt gömb, stb. Az egyértelmű, hogy matematikai tökéletességgel nem lehet semmit sem előállítani, de én olyan alakzatokra gondolok, amelyeket függetlenül a pontosságtól, egyszerűen azért nem lehet előállítani, mert lehetetlen.
2015. nov. 16. 23:58
 9/19 anonim ***** válasza:
A zárt gömbben a másik zárt gömb pont nem olyan lehetetlen…
2015. nov. 17. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Tislerics Máté ***** válasza:
Geometriai értelemben vett 3. térdimenziós testeket egészen biztosan elő lehet állítani. Már csak a 3D nyomtatás technológiája miatt is. De amúgy is. Ötvös szakon végeztem. Higgyétek el, mindent meg lehet csinálni, amit le tudsz rajzolni... :D
2015. nov. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!