Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha a fekete lyuk elszívja az...

Ha a fekete lyuk elszívja az univerzumból az anyagot, és megsemmisíti, akkor elfogyhat egy idő után az anyag az univerzumból, ha nem keletkezhet új?

Figyelt kérdés

2015. aug. 1. 22:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Anyag nem semmisül meg,csak átalakul, kivéve anyag-antianyag találkozásnál, mert ott megsemmisül mindkettő.


Azonkívül, egy fekete lyuknak nem végtelen a vonzáskörzete. A szívóhatása a közepétől kiindulva folyamatosan csökken, és egy idő után teljesen elenyészik.

2015. aug. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És a fekete lyuk által elszívott anyag mivé alakul át?
2015. aug. 1. 23:19
 3/12 Wadmalac ***** válasza:

Na azt nem tudjuk egyáltalán.

Az elméletek szerint a fekete lyuk eseményhorizontján belül a tér és idő hétköznapi fogalmai elvesztik értelmüket, velük az anyag is megszűnik az lenni, aminek ismerjük. Nem semmisül meg, a tömege hozzáadódik a fekete lyuk tömegéhez. De ennyi az, amit tudunk róla.


Visszatérve az alapkérdésre, igen, legalábbis részben igen, a világegyetemünk feltételezett halála idejére a fekete lyukak az Univerzum anyagtartalmának jelentős részét meg fogják enni. De nem ez lesz a világegyetem halála, és az oka sem ez lesz.

2015. aug. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
És mi ez a feltételezett halál? Mi fogja kiváltani? Mikor kb? a sötét anyag?
2015. aug. 3. 10:47
 5/12 Wadmalac ***** válasza:

Csak teóriák vannak. És elég ellentmondóak is vannak. Az egyik az, hogy az univerzum (véges, sőt az ősrobbanás óta változatlan) összes energiatartalma előbb-utóbb olyan nagy térfogaton oszlik el, hogy a lokális energiakoncentráció kevés lesz ahhoz, hogy anyag létezzen. Széthullanak az atomok a legelemibb szubatomi részecskékre.

De ez csak egy a sok lehetséges változatból. Úgy néz ki, jelen fizikánk szerint a Nagy Reccs, vagyis az, hogy minden visszaesik egy kezdeti pontba, szóval ez a lehetőség kiesett. Így is maradt még lehetőség dögivel. Biztosat nem tudunk.

2015. aug. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

én csak eddig ezt az egy hipotézist olvastam, pont a nagy reccs-eset, van is róla kérdésem, de a válaszolók szkeptikusak, lehet rosszul fogalmaztam meg.


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudoma..


Miért esett ki ez a lehetőség a jelen fizikánk szerint?

2015. aug. 3. 12:58
 7/12 Wadmalac ***** válasza:

Mert ahhoz a tágulásnak lassulnia kéne, hogy feltételezni lehessen egy megállást és aztán visszaesést.

Ehhez képest a világegyetem gyorsulva tágul.

2015. aug. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Értem! akk lejátszódna a nagy bumm vissz felé, pont most volt erről szó 14:00 kor a spektrumon.
2015. aug. 3. 15:11
 9/12 Wadmalac ***** válasza:
Igen, az összes anyag visszaesne egy pontba. De úgy néz ki, nem fog.
2015. aug. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ráadásul a fekete lyukak párolognak.

Ha a világ eléggé lehűl majd, és ritka lesz, akkor - nagyon hosszú idő alatt - szépen el fognak párologni, és kiszabadul belőlük minden.

2018. jan. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!