Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha módosítani tudnánk a...

Ha módosítani tudnánk a génjeinket, örökké élhetnénk?

Figyelt kérdés

Stephen Hawking filmjében említette meg, hogy akkor nem lennénk betegek, a sugárzástól megvédene a bőrünk, gyorsabbak, erősebbek lennénk, intelligensebbek, sőt akár még örökké is élhetnénk, ha olyan tulajdonságokkal ruházhatnánk fel magunkat mint ez itt:


[link]


[link]


[link]


Élő testet lehet génmódosítás alá vetni? Mint pl. a csodálatos pókember filmben, Dr. Curt Conors?


[link]


Vagy, csak szaporodás, tehát generációról generációra lehet manipulálni a géneket, és a magzatot kell beoltani? DNS ünk jobb génektől megváltozna, tudna DNS törés nélkül a sejt osztódni?


2015. aug. 5. 11:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Ha az ember képes lenne a saját génjeit, sejtjeit, testét programozni akkor lehetséges lenne.

Pl: Vegyünk egy olyan szervezetet amiben minden sejt újul-újul és soha nem áll le a folyamat.

Így az öregedés is megakadályozható lenne. Ergo ez az örök lét.

Azonban felvet ez sok problémát.. az agy nem tud megtelni?

Szerintem ha lehetne programozni a testünket akkor lehet az adott emberben is változást elő idézni.

2015. aug. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
"Az agy nem tud megtelni" kb. 4500 terrabájt a memóriája, de ez pár éves korban megtelik, s onnantól szelektálja az információt, ezért van, hogy a tanult emberek többet is felejtenek el, a butábak meg több ideig emlékeznek egyes dolgokra. Nem értem, hogy ha ez olyan jó lenne, miért nem alakul a többmillió faj közül csak egynek így az evolúciója, max. párnak, pl. annak a medúzának. Állítólag a ráksejtek sem öregednek, végtelenszer, hiba nélkül osztódnak, immunisak minden betegségre, akkor miért hátráltatják a gazdatest biomasszáját. Miért károsak. Miért nem épül fel egy élő szervezet csak abból a típusú sejtből pl.
2015. aug. 5. 11:32
 3/23 anonim ***** válasza:
65%

A kérdezőnek igaza van!

Anyám egy idős otthonban dolgozik, vannak ott érdekes módon alig 50 éves emberek is. Volt egy ürge aki valami egyetemi professzor volt és 50 évesen már Alzheimer Kór miatt be kellett adni az otthonba.


Szóval a hatalmas tudás nem mindig nagy előny. :I

Nem beszélve arról, hogy rengeteget kell használni az agyat a sok tanulás folyamán. Hosszútávon megéri átlagosnak lenni inkább semmint zseninek.

2015. aug. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 E1D1E ***** válasza:

Ha jól tudom a rák egy génhiba következménye ami úgymond lefagyasztja a sejt alap programját, és az beaked egy folyamatnál, ez a folyamat pedig az osztódás, tehát osztódni tud, táplálkozni tud, viszont nem képes funkciókat ellátni mert nem tud átugrani a meghibásodott folyamaton.

Azért ellenáló mert neki nincs rendelenes működése, ha nincs célja, akkor az elpusztíthatatlan -> nem akadályozható a céljában.


De ez a 4500TB agykapacitás irtó királyul hangzik!

Hasznos infó! Köszi!

2015. aug. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Sajnálom az illetőt. Így van. Elkopik az agy. Marhaság, hogy olyan, mint egy izom. Egyik tudós sem volt már 100 as idősebb korában (einstein). Akit nem értek, az Churchill volt, 48 órát dolgozott egyszerre, szünet nélkül, mégis épeszű maradt. És többet is szenvednek (a hülyék miatt) az okos illetők. Rosszabbul alszanak, stb...
2015. aug. 5. 11:49
 6/23 anonim ***** válasza:

Az örök élet kérdéséhez.


A "halál" nem a genetikánkba van kódolva, hanem az egész szervezet működésébe. SEMMI nincs a Világegyetemben, ami "örökké" tartana. A legkeményebb gránitot is szétporlasztja az eső, hideg és a szél. A leghosszabb "életű" dolog, amiről tudunk a proton, ami 10^31 évig létezik. Légkésőbb akkor, amikor a protonjaink szétesnek, mi is megszününk.

De ennek ez időnek még mikroszkóppal se látható töredékéig lennénk képesek megynyújtani az emberi életet. A behatároló tényezők egyike a máj. Ennek a fő funkciója a szervezet méregtelenítése. Ezt részben úgy teszi, hogy bizonyos sejtjei (Kupffer sejtek) magukba zárják a lebonthatatlan mérgező anyagokat. Ezek a kuka sejteknek is nevezett sejtek előbb-utóbb megtelnek, és működésük leáll. Ha az összes ilyen sejt megtelt, a máj működése leáll (az állandósult szüvetek nem, vagy csak korlátozott mértékben tudják pótolni az elpusztult sejtjeiket). Persze már sokkal előbb komoly egészségügyi problémáink lennének, ami genetikával nem javítható. A máj pusztulás folyamatát felgyorsíthatjuk pl. alkohollal, amin a genetika ugyancsak nem segít.

De nem csak a májunk ilyen, amiben a működése során felhalmozódnak a káros anyagok (másik pl. a vese), de már ez az egy is elég, hogy csak véges ideig lehessen az emberi szervezetet működtetni, genetika ide vagy oda. Hogy ez mennyi idő lehet, arról fogalmam sincs.

2015. aug. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
#6: Bocsi, de nagyon buta vagy. Nem olvastam el teljesen, elég volt az 1. mondat, ami nem igaz. Ha még semmi sem örök életű, a részecskék cserélődnek a szervezetünkben, azaz ujjakat kapunk, stb, nem fog mindegyik egyszerre az élettartama végére érni. Nem elemzem tovább, az utolsó mondattól is kirázott a hideg. Nem tom, honnan szedted, de ne olvasd azt a forrást többet.
2015. aug. 5. 15:20
 8/23 A kérdező kommentje:
A gránithoz csak annyi, hogy az nem osztódik, de a biomassza igen.
2015. aug. 5. 15:20
 9/23 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ki kell ábrándítsalak. Lehet, hogy az atomjaink cserélődnek, de mi akkor sem élünk tovább, mint az Univerzum atomjai (protonjai). Ha nem lesz minek kicserélődnie, mi is megszününk.

Azt illetően is tévedsz, hogy az atomok (protonok) nem egyszerre esnek szét. 10^31 év után, amikor is az anyag (az összes, ami akkor az Univerzumban van) visszaalakul energiává, amiből született.


Mégiscsak végig kellene olvasnod az előző postomat. És annak kulcsszavai alapján rengeteg anyagot találsz arról, amiről írtam. Ez a jelenlegi tudományos (fizikai, csillagászati) álláspont.


Természetesen léteznek más modellek is, de tudományosan csak ez igazolható. A többi elmélet vagy ellentmond a kísérleti eredményeinknek, vagy tudatos hamisítvány.


Ha te nem tudományos választ akarsz a kérdésedre, akkor talán jobb lenne az ezotériában felenni azt. Ott biztosan számtalan neked tetsző választ kapsz.


Kétségtelen tény, hogy a modern kozmológiai elméleteket nagyon nehéz megérteni, az emberiség nagyrésze nem érti, vagy még nem is hallott róla. Ez nem szégyen, vagy lenézés, vagy ilyesmi. De arra jó példa, hogy attól. hogy még sohasem hallottál róla, egy csomó dolog létezik.


A második posztodhoz csak annyit, hogy attól, hogy valami osztódik (erre persze az ember nem képes, csak az egysejtűek) még nem örök életű. Az utódsejtek közül az egyik - amelyik a "szülő" sejtnek tekinthető - hamrabb fog elpusztulni, mint az "utód". És egyszer az is el fog pusztulni.

Mint mondtam, semmi sem él örökké.

2015. aug. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 E1D1E ***** válasza:

Nem biztos, hogy az elutasított tudás hazugság és az sem biztos, hogy az elfogadott hit az igaz.


Nézzetek csak a múltba! azt mondták, hogy a Föld lapos, és aki ezt cáfolta az hazudott és még az egyház is kitagadta.

Szerintem ezzel ma sincs másképp, mivan ha tényleg a hihetetlen a valós?

2015. aug. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!