Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Parhuzamos kapcsolasnal az...

Parhuzamos kapcsolasnal az Amperszam osszeadodik?

Figyelt kérdés
Udv a kerdesem az lenne, hogy ha 2x20 1,2 voltos, 10000mAh-eselemet sorosan osszekotok, majd a ket "hengert" parhuzamosan osszekotom, akkor aksim egy 24Voltos 20amperes akumulator lesz?
2015. aug. 6. 20:07
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

> „mi az oka annak hogy csak 14,6A lesz leadva? A motor elvileg 17Amper ha jol neztem a nevleirasban. Mennyi elemet kellene osszeraknom, hogy 17A legyen?”

Az úgy jött ki, hogy (350 W)/(24 V) = 14,58333… A. És itt jön be látványosan, hogy nem ideális a dolog. A 350 W a leadott teljesítmény (nem pedig az összes – hogy őszinte legyek nem érdekelt annyira a problémád, hogy odafigyeljek erre, csak pontosítani akartam a dolgokat, de látom szigula is benézte), a 17 A pedig a felvettre utal. Szóval legnagyobb teljesítményen lesz az 17 A a 14,6 A helyett, csak ebből 2,4 A nem a biciklit hajtja majd, hanem fűt. És ez azt is jelenti, hogy a 200 Ah töltésed (200 Ah)/(17 A) = 11,8 h-ig működik, illetve hogy elszámoltam az energiát is, mert arra 17,6 MJ jön ki.


Na most ez túl szép ahhoz, hogy jól működjön. Ezek sima újratölthető elemek, tehát aránylag sok idő kell nekik, hogy feltöltődjenek. Gondold el, hogy a 40 darabot kettesével rakosgathatod a konnektorba tölteni. Ráadásul a belső ellenállásuk függ a töltöttségüktől, tehát nem egyformán lesznek töltve, nem egyforma áram folyik rajtuk, és a hőképződés is külön-különféle lesz. Elég sanszosnak tűnik, hogy 1-2 óra használat után valamelyik elolvad, mert ezeket az elemeket 1 A-nél kisebb áramokra tervezték.


(Közben amúgy megbántam az előző hozzászólásom…)

2015. aug. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!