Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A 7 inteligencia közül hova...

A 7 inteligencia közül hova sorolható a kreativitás képessége?

Figyelt kérdés

1.Nyelvi 2.Matematikai 3.Képi és Téri 4.Zenei. 5. Testi Mozgásos 6.Interperszonális 7.Intraperszonális


Próbáltam meg itélni de ha mindenképpen ebben az értelmezési keretben akarom meg itélni majdnem ara jutok hogy mindeggyikben szerepet kap mivel pl a könyv a matematikaihoz sorolja a logikai és problémamegoldó képességeket így simán be tehetném ide is.(mivel ha már a problémamegoldást ide sorolja ez egy elég komplex értelmezési keret) ez pedig nekem túl általános. De mégis a 7 közül hova lehetne tenni? Minden képp ebben az értelmezésben érdekel. Akkor a matematikai?


Persze mint mondtam biztos mindhez oda bigyeszthető hisz az emberi kapcsolatokban a nyelvhasználatban a művészetekben szintén szükségünk van ezekre. Mint szempontváltogatási képesség úgy már talán a nyelvibe helyezném. Nem sok szakértő van a fórumon ezzel tisztában vagyok mégis megpróbálok ki pecázni valakit egy válasz erejéig.

Jöhetnek nem szakértő válaszok is talán gondolat serkentően hatnak.


2015. aug. 8. 23:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Intelligencia: problémamegoldó képesség.

Kreativitás: alkotóképesség.


Amikor egy problémát megoldunk, akkor előfordul, hogy alkotunk is valamit, de az alkotás nem feltétlenül szükséges a probléma megoldásához. Például Cardanonak problémái voltak az egyenletekkel, de kreatívan kitalálta (megalkotta) a komplex számokat és a harmadfokú egyenlet általános megoldóképletét (szüksége volt kreativitásra). Így ha most elénk raknak egy harmadfokú egyenletet (probléma), akkor nem kell kreativitás ahhoz, hogy helyettesítsünk a képletbe, és megoldjuk az egyenletet.

Ugyanez fordítva is igaz. Amikor alkotunk valamit, akkor lehet, hogy megoldunk egy problémát, de a problémamegoldás nem feltétlenül szükséges az alkotáshoz. Például ha egy gyerek tanórán színes mintákat rajzol a papírja margójára, akkor nem old meg problémát, de alkot valamit. Viszont ha egy festő alkot egy szép képet, amit drágán el tud adni, akkor azzal lehet, hogy megoldja az éhezési problémáját.


Ezekkel a példákkal arra akartam kilyukadni, hogy a kreativitásnak és az intelligenciának nem sok köze van egymáshoz, függetlenek egymástól, ezért nyilván nem tudod határozottan csatolni az intelligencia hét fajtája közül az egyikhez.


Aláírás: egy nem szakértő.


Utóirat: Dirrect ijen bén a helye sírásod? Ha jóban rályáccanál, még vitzes is le7ne…

2015. aug. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A kreativitás egy gondolkodási képesség és az inteligencia része!


A cmabritgei emegyeten kéüszit eikgy tnuamálny áitllsáa sznreit a szvkaaon Bleül nicsn jlneestögfée akann, mkénit rdeeözndenk el a btüek: eyegüdl az a fntoos, hgoy az eslő és az uolstó betű a hlyéen lygeen. Ha a tböbrie a lgnoeyabb özeássivsazsg a jleezmlö, a sövzeg aokkr is tleejs mrtébéekn ovasalthó mraad. A jlneeésg mgáayzrataa az, hgoy az erbemi agy nem eyedgi btüeket, hneam tleejs sazakvat ovals.


Úhygoyg tnseseek mkneit bkébeén hyagni a hleysersáíi fmonisáokgkal!

2015. aug. 9. 02:05
 3/9 anonim ***** válasza:

> „A kreativitás egy gondolkodási képesség és az inteligencia része!”

Ilyet én is tudok, többet is, ez nem nagy szám:

„A kutatások szerint a kreativitás és az intelligencia csak kevéssé függ össze.”

„A kreativitás az egyes intelligenciatípusok használatának képessége.”

„A kreativitás az intelligencia kiegészítő ellentéte.”


Másrészt az nekem még mindig teljesen logikátlannak tűnik, hogy miért akarod mindenképpen az egyik intelligenciatípushoz csatolni a kreativitást. Ez számomra körülbelül olyan, mintha kifejezetten az EGYIK ételhez akarnád sorolni a sót (például a pogácsához, mert a leveshez vagy a szalámihoz azért mégiscsak kevésbé, mivel legesleginkább a pogácsához lehet csatolni). Szóval nem látom, hogy ez miért nem hülyeség…


(> „Úhygoyg tnseseek mkneit bkébeén hyagni a hleysersáíi fmonisáokgkal!”

Hát igen… Ez kevesebbet ront az olvashatóságon és érthetőségen, mint ha „mindenképpen” helyett „minden képen” írnál (sic!). Furán működik az agy. Jobban jártál volna, ha egyszerűen elismered, hogy viccből írsz ilyen bénán.)

2015. aug. 9. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

*kéüszlt

*áítllsáa

*jlneestőgsée (a „jelentőfsége” tényleg elég problémás volt)

*rdeeőzndenk

*btűek

*lgnoegyabb

*jleezmlő

*btűeket

2015. aug. 9. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Másrészt az nekem még mindig teljesen logikátlannak tűnik, hogy miért akarod mindenképpen az egyik intelligenciatípushoz csatolni a kreativitást.


Nem a te dolgod!


A gyík eggyik ismertettő jele amit képes vagy el viselni ha előre tudod hogy ez lessz és nagyon türelmes ember vagy amikor az eggyik problémás önértékelésű igyekszik a másik önértékelésén keresztül be foltozni az övét. Ne erölködj nem fog menni. Azt magaddal kell le rendezni!


Vissza térve az igazi témához. A kreativitás a gondolkodási képesség része. Nem az érdekel mennyire függ össze az inteligenciával hanem az hogy hol az össze függés de mint mondtam ebben az értelmezési keretben szeretném valahova be sorolni mert ezt a keretet használom valami máshoz.

2015. aug. 9. 03:08
 6/9 macska101 ***** válasza:

"7 Intelligencia" Istenem,Istenem miert buntetsz ?

"kreativitas" (Oh,Istenem-Istenem) Teccet-e hallani kamuflazsrol ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????

(ez 1 ocska fenykep tolem)

[link]

2015. aug. 9. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 macska101 ***** válasza:
Testverkem-Testverkem a Darwin-i elmeletnek nem sok koze az INTELLIGENCIAHOZ !!!!!
2015. aug. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Minden képp ebben az értelmezésben érdekel. Akkor a matematikai?"

Szerintem igen, volt matek tanárom mondogatta mindig, hogy a matematikához kell a legtöbb fantázia. A kreativitás nélkül hogy találtak volna ki olyan dolgokat, mint a komplex számok vagy vektor mezők? Szóval a 2. válasz a jó szerintem, matematikai.

2015. aug. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 macska101 ***** válasza:
"Mindenkepp" a csimpanz nem is olyan buta.....
2015. aug. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!