Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan kell teljesítményt...

Hogyan kell teljesítményt számolni?

Figyelt kérdés

Mármint azt tudom, hogy U*I. Engem az érdekelne, hogy az otthon konnektorba dugott eszköz teljesítményét, hogyan(mely adatokkal kell kiszámolni) a feszültséget vehetem-e 230 voltnak vagy máshogy kell számolni mivel szinuszos váltóáram?


Házi fogyasztásmérőt akarok csinálni, és igen tisztában vagyok a veszélyeivel



2015. aug. 18. 21:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

> „Házi fogyasztásmérőt akarok csinálni, és igen tisztában vagyok a veszélyeivel”

De olyanról még nem hallottál, hogy effektív feszültség meg csúcsfeszültség… Jól van.


Amúgy azt a feszültséget adják meg, ami a teljesítmény számolásához legtöbbször kell. De nem tudom, hogyan akarod mérni az áramot meg ilyenek, így nem kezeskedem érte, hogy jó eredményt kapsz majd.


A másik probléma, hogy a konnektorokból kijövő 230 V-nak van egy jó 10 volt hibája, tehát nem biztos, hogy jó azt mértéknek választani.

2015. aug. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

[link]


capito?

2015. aug. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Hallottam róluk, ezért tettem fel a kérdést, csak nem eleget/nem emlékszem mindenre.


Az árammal való "szórakozás" veszélyeiről meg már az elsősök is hallanak..

2015. aug. 18. 22:15
 4/19 anonim ***** válasza:

Én villamosmérnök vagyok, és magam sem szórakozok ezzel a részével, mert nem szívesen gyújtanám fel a házam.


A házba riasztóközpontot tervezek, olyan PLC félét, kiegészítve foyasztás mérő funkcióval. A villany fogyasztás még én is inkább a gyári KW-mérőre bízom (3 fázis 35 A), és az általa adott impulzusokat számlálom.(1000 imp / KWH)


Ha egy fogyasztót mérek, akkor meg a kb 5000ft-os mérőt használom.

2015. aug. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

> „Az árammal való "szórakozás" veszélyeiről meg már az elsősök is hallanak.”

Igen, és ők azt hallják, hogy ne nyúlj hozzá, mert veszélyes. De például az áram hőhatásáról nem tanulnak, például ha rövidre zársz egy akkumulátort egy csavarhúzóval, akkor a csavarhúzó simán képes egy pillanat alatt elpárologni. Vagy arról se hallanak az elsősök, hogy mit csinál a szinuszcsomó, és miért nem jó feszültséget kapcsolni rá.

2015. aug. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
na ne basz utolsó! :D elszublimál a csavarhúzó?:D mert abba olyan sok víz van mi?:D nekem inkább meg kémia órára kellett volna járnod! :D szegény kérdező még mindig nem kapott választ :D na azt úgy számolod ki hogy ha nem 230-al megy akkor rá van írva általában hogy mivel működik akkor a feszültség meg van az áramot meg méred egy áram mérővel és akkor az áram is meg van aztán számolhatsz :D
2015. aug. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
*neked
2015. aug. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nem akarom rövidre zárni, csak egy hosszabbítónak egy kis helyen megbontom a szigetelését, úgy, hogy hozzá tudjak férni az egyik kábelhez amire rá tudom tenni multimétert
2015. aug. 19. 08:38
 9/19 Koplárovics Béci ***** válasza:

Mennyit ér meg az életed? 4000Ft körül?

[link]

2015. aug. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

> „elszublimál a csavarhúzó?”

Nem azt írtam, hanem hogy elpárolog. Előtte persze megolvad, csak ez meglepően gyorsan is megtörténhet, ha egy akkumulátort sütünk ki.


> „szegény kérdező még mindig nem kapott választ”

Az első válaszban le van írva, hogy a 230 V-tal kell számolni a teljesítményt, az 1 perccel rákövetkezőben még részletezve is van, hogy miért, csak rá kell kattintani a linkre. Arra kell figyelni, hogy a multiméterrel is azt az áramot mérje, amit szeretne: sorosan legyen rákötve a vezetékre és AC módba legyen állítva. De ez még körülbelül ugyanaz a szint, mintha a háromeres kábel megbontását kérdezné, hogy azt milyen eszközzel csinálja: „fűrésszel vagy az olló is jó”? De amúgy tisztában van a veszélyekkel.

2015. aug. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!