Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Lehetne építeni Vasember ruhát?

Tislerics Máté kérdése:

Lehetne építeni Vasember ruhát?

Figyelt kérdés

Természetesen a legideálisabb és legmodernebb anyagok és technológiák felhasználásával, ami ma is létezik.


Teszem aszt: 3-3 nagy teljesítményű kis méretű elektromos hajtómű a lábakra 2 a hátra, 2-2 a kezekre.


Egy hiperkönnyű, hipererős csőváz, ami megerősíti a pilóta csontvázát és védelmet biztosít ütközéskor, (valami exoskeleton szerű minden mozgást lehetővé tevő csőváz vagy akármi.)


És persze aksik, mindenütt aksik, ahol csak elfér. Persze úgy hogy nem akadályozza (nagyon) a szabad irányíthatóságot és mozgást.


nos? ilyet lehetne? és ha nem, akkor miért? :) (gondolom az aksik miatt, ja meg nagyon hangos lenne....)



2015. aug. 19. 13:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%
Ritka az ilyen hülye ember. Részletezzem?
2015. aug. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
kérlek! :D
2015. aug. 19. 13:39
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Elektromos hajtómű. Szerinted ilyen van? Rakétaelv gázokkal-folyadékokkal, azoknak a tágulásával megy végbe. tehát repülni már biztos nem fog. Ha rakétákkal (hidrogén) lenne megoldva, akkor irdatlan mennyiségű üzemanyag kell bele. Gondolom olyanokra nem gondoltál, hogy giroszkóp, hőpajzs, pár kilométer kábel, oxigénpalack meg a többi. Az exoskeleton vázak már léteznek de nem ilyen erősek. Ezt elkapkodtam mert megyek ebédelni. De azon az elektromos hajtőművön nagyon meglepődtem. Mégis mi az? Kicsi propellerek meg sok tűz vagy mi a tököm?
2015. aug. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem kéne vele órákig repkedni, meg fegyverek, meg pánvél se kell. Inkább amolyan repülő ruha cumó... Persze tudom, veszélyes lenne, meg rohadt drága, de pusztán érdekel hogy miért lehetetlen... szerintetek...
2015. aug. 19. 13:48
 5/13 A kérdező kommentje:

[link]


ilyesmi... :D


persze ez elég sovány, kicsit brutkóbb kéne...

2015. aug. 19. 13:56
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben találnál egy energiaforrást, ami mega/gigawattos teljesítményt ad le akkora méretben, akkor gond nélkül.


Hajtómű megoldható a beszívott levegő rendkívül gyors felhevítésével, elengedő energiával akár akkora méretben is.


A páncél sem kivitelezhetetlen (már, ha van elég energiád, mert emberileg mozgatni nem igazán lehetne), különböző titán-alumínium-kerámia ötvözetekkel megoldható lenne - csak éppen az energiaforrás...


Aksi nem segítene. Nincs az az energiasűrűségű akkumulátor, ami a filmben (képregényben...) látottakra képes.


Ami viszont nem megoldható, és jelenlegi ismereteink szerint nem is lesz az: ütközéskor védelem biztosítása.


Egyszerűen az emberi szervezet nem alkalmas arra, amiket ott láttunk. Az emberi szervezet 0-1G között korlátlan ideig elüzemel, azonban egyre nagyobb G-s erőhatásokat egyre rövidebb ideig bír. Rendkívül rövid ideig 40G körül van a rekord, ahol még túlélte a pilóta (de a másodperc töredékéig hatott rá) - de hónapokat töltött kórházban borda és mindenféle egyéb csonttöréssel.


Olyan páncélt lehetne csinálni, ami 100G-s becsapódást is törés nélkül kibír - csak az ember paradicsompasztává változna belül, mert nem bírná a lassulást. És ez ellen sokat nem lehet tenni. A filmben bemutatott zuhanások és fékezések legtöbbje azonnal megölné Starkot, a maradékban csak hónapokat töltene kórházban.


Pl, nagy kedvencem, amikor az első részben lelövik egy TANKKAL. Majd x méter magasságból úgy lezuhan, hogy krátert üt a felszínbe. Ez, páncél ide, páncél oda, azonnal halál. Egyszerűen nem bírják az izmok ezt a gyorsulást.

2015. aug. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
44%
A rekord nem 40G, hanem ~214G, Kenny Bräck autóversenyző.
2015. aug. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Elektromos hajtómű. Szerinted ilyen van? Rakétaelv gázokkal-folyadékokkal, azoknak a tágulásával megy végbe. tehát repülni már biztos nem fog."


Szerintem létezik. A probléma ott kezdődik, hogy az energiaellátásért a vasembereben egy még fel nem talált reaktor felel.

2015. aug. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 jason89 válasza:
0%

vasember csak egy film ,csak a filmekben valositható meg, ami valóságban nem.

amerikai hadsereg keszti kifejleszteni a saját vasember páncélját.elöttem lévök mondák jól ,belehalt volna tonny stark amig a filmekben történtek velle .bósszuállok cimü filmben vaslégió is csak robotok ,talán robotok kall megoldható lenne,mert azok felláltózhatoak mint az ember nem .

2015. aug. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
Engem is érdekel a téma, de én már alapvetően repülés nélkül gondolkodtam. Részletekbe belemenve: magát a páncélt milyen megoldással lehetne mozgatni? Kapásból a bokákra nehezedő súly megütheti a bónusz 30kg is az akksik meg miegymás miatt,(javítsatok ha hülyeséget mondtam) és ha még ezt olyan mozgékonnyá akarjuk tenni, mint amilyen az ember, akkor nagyon kisméretű és iszonyú erős elektromotorokra vagy valamilyen mechanikus megoldásra van szükség. Az első ötletem az volt, hogy az izületekhez(már ahova lehet) gimbal motorokat kell rakni, de nem tudom, hogy azokból létezik megfelelő erősségű. Ha létezik, akkor az energiaforrás részben megoldható, hiszen az elektromos motorok generátorként is működnek, (ismét javítsatok, ha rossz) így amíg használaton kívül vannak termelhetik az energiát az egyszerű mozgásból.
2015. aug. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!