Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mihez kezdenétek rengeteg...

Mihez kezdenétek rengeteg pneumatikus elemel? Mit építenétek belőle?

Figyelt kérdés

Van kb fél tonna pneumatikus (Festo, SMC) munkahenger, levegőelőkészítő, gripper(megfogó), gyorscsatlakozó, tömlő, átalakítók stb stb. Vannak egyedileg fejlesztett PLC-im, rengeteg elektronikai alkatrész, és iszonyú sok mechanikai elem, aluminium gépépítő profilok stb.


Kérdésem az lenne hozzátok, hogy szerintetek mit építsek belőle? Olyan ötleteket mondjatok légyszi ami eladható, vagy egy ezekből épített gyártósorral gyártható!


Bármi ötletetek van, írjatok! Köszi!


2015. aug. 29. 10:57
 1/3 spectator ***** válasza:
Fordítsuk meg a dolgot (a piac szellemében): Találj ki, és tálalj egy csomó dolgot, hogy ilyen-és ilyen munkát végző berendezésekkel tudnál szolgálni, kinek kell? (ha ez off-olás, akkor bocs).
2015. aug. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Pont ez a kérdés! :)
2015. aug. 29. 21:57
 3/3 Szirty ***** válasza:

Én is úgy gondolom, hogy a feladat határozza meg a szükségleteket és nem fordítva.


De ha már így alakult, én oktatási célú gépet építenék belőle.

Sajnos ennek a felvevő piaca kb nulla, ismerve az oktatás mai (és az elmúlt 10 évben tapasztalható) helyzetét.

Óriási haszna lenne az automatika oktatásban, de szerintem nincs az az iskola amelyik képes és hajlandó lenne megfizetni.


No meg az egyedileg fejlesztett PLC valószínűleg csak az alapok oktatására lenne megfelelő.

2015. aug. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!