Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ez vezeti az aramot?

Ez vezeti az aramot?

Figyelt kérdés
Kicsit nedves kezzel fogtam meg a vedelmi dugot es ugy tettem be. Nem ereztem semmit szoval gondolom nem razott meg (tenyleg vannak tunetei?). A dugo villas tehat teljesen bemegy, en meg kezmosas utan gyengen megtorolt kezzel fogdostam ossze. Anyaga muanyag.

2015. szept. 11. 00:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Vannak-e tünetei? Gyenge áramnál bizsergés, csípés, enyhe zsibbadás. Utána jön az erősebb, ami már izomgörcsöket okozhat. Az áramban az a legveszélyesebb hogyha megfogsz egy vezetéket, és megráz az áram, akkor a kezed görcsbe rándulva rámarkolhat a vezetékre, nem tudod elengedni, mindeközben égési sérülés, tüdő-szív leállás, vérrög képződhet. Utóbbi miatt szokták a megrázott embert bent tartani a kórházba 1 napig, hogy megtudják van e vérrög a szervezetében vagy nincs. Ha nem éreztél semmit, nem rázott meg.
2015. szept. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy kiadvány, ami magyar villamos balesetekről szólt. Le volt írva olyan, aki attól halt meg, hogy vizes kézzel nyúlt villanykapcsolóhoz.

Szóval legközelebb meggondoltabban.

2015. szept. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A vakdugót dugtad be vizes kézzel? Annak egyetlen része sem vezeti az áramot, a tényleges csatlakozó meg a lyuk mögött pár centivel van, úgyhogy esélytelen. Mikor az érintésvédelmi szabványokat kitalálták, nyilván figyelembe vették, hogy az emberek vizes meg ilyenolyan kézzel fogják fogdosni a dugókat, aljzatokat, kapcsolókat, stb. Egyébként a tiszta víz rossz elektromos vezető (vízkő mennyiségétől függ, mennyire vezet).

És ha nem érezted, nem rázott meg.

2015. szept. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
"Le volt írva olyan, aki attól halt meg, hogy vizes kézzel nyúlt villanykapcsolóhoz." - ezt elég nehéz elhinni. Max úgy, hogy lengőkapcsolót fogott meg, ami mellett el volt törve a kábel szigetelése. De akkor száraz kézzel is megrázta volna. Háztartási 230V-tól meg nagyon nehéz meghalni, meg sem tudom számolni, hányszor rázott meg (legutóbb pont egy ilyen dugó mellett törött szigetelés miatt).
2015. szept. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz, azért is van az, hogy 10 millióan vagyunk, és csak évi 20-40-en haltak meg háztartási elektromos balesetben az elmúlt 10 évben.
2015. szept. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!