Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mért van az hogy akárhány...

Mért van az hogy akárhány dizeles gépjárműt vezetek akkor az nekem tatás? Tehát tötymörgősnek tűnik. Másik, hogy mért benzines az összes sport kocsi? Ford, Porsche, Ferrari, lambo. Chevy crvett és még sorolhatnám. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Meg mire veri magát a sok pdtdi-s?
2015. szept. 23. 19:33
 1/10 Wadmalac ***** válasza:

A dízel nagy nyomatékú, relatíve kis fogyasztású, ezért ideális haszonjárművekhez, sok km-t futó személygépkocsihoz, nehézgépekhez stb.

Viszont a nyomatékrugalmassága rossz, vagyis jó nyomatékot csak elég szűk fordulatszám-tartományban ad.


A benzines alacsonyabb nyomatékú, nagyobb fogyasztású, de sokkal szélesebb fordulatszám-tartományban adja le a magas nyomatékát. Ez kevesebb sebességváltással jobb gyorsulást biztosít(hat), mint a dízel.


Ezek fentebb most állatira laza általánosságok voltak, azért itt is vannak extrém szélsőségek-eltérések köbcenti, hengerszám, motorhangolás stb. eltérései miatt. Lehet egy dízel is olyan sportos, hogy a benyás sportkocsik is behúzhatják fülüket-farkukat.

3.0 benzines V6-om van, volt már, hogy egy szintén 3 literes TDI-s Porsche Cayenne-t próbáltam nem megelőzni, legalább követni ,ahogy gyorsult és bizony elment, mint Móricka a Selena Gomez klipre.


Sportkocsi?


Ezektől van egy általános elvárása a vevőkörének. Legyen nagy teljesítményű, lehessen "pörgetni", legyen szép hangja (ízlés kérdése). És a vevőkörét nem nagyon izgatja a fogyasztás.

Na főleg ettől benzin.


Ez a büdös, füstös, lusta stb. általánosítás a dízelekre ma már állatira nem igaz.


"Meg mire veri magát a sok pdtdi-s?"

amire BÁRMELYIK márka, típus fanatikusai.

:)

2015. szept. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ja öregemet a király hágón nem tudta beelőzni 120ig a cayenne, pedig csak egy s z ar benzines 96 lovas fiestával volt, na ennyit erről
2015. szept. 24. 17:22
 3/10 Wadmalac ***** válasza:
Ha 2.0 volt, bent ültek páran, nem is csoda, két tonna az a vas.
2015. szept. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
:D
2015. szept. 25. 16:58
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem az volt a hosszú távú tapasztalatom (Csepel 344-től Opel Comboig bezárólag), hogy a diesel akkor kezd el harapni, amikor a legtöbb ember továbbvált - de akkor aztán nagyon visz...
2015. szept. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nekem az a meglátásom, hogy jó a hegyre felmegy 120-al, delefele is annyival megy
2015. szept. 29. 18:24
 7/10 anonim ***** válasza:
Rossz meglatasod van akkor
2015. okt. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
megcáfolod?
2015. okt. 1. 19:35
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen. Ford Fiesta 97 LE benzin. 0-100 gyorsulás 12 másodperc.

Porsche Cayenne dízel. 0-100 8,3 másodperc.

Tehát (bár a két autó nem vetélytársa egymásnak, szóval nem érdemes összehasonlítani) a dízel Cayenne 3,7 másodperccel hamarabb van 100-on.

2015. okt. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az a Cayenne vagy szar volt, vagy nem akart menni, nem egy Fiesta kategória.


Nem tudom hogy milyen dízeleket vezetel, de a maiak nem tatásak. Legalábbis a saját Alfa 159-em az öthengeres 2.4-es 209 lóerős és 400 nm nyomatékú motorjával beletapaszt az ülésbe, pedig a Torsen difivel 1760 kg plusz 2-3 ember benne ül. Én tartós 150-160 km/ h környékén elautózok vele 6-7 literrel, a km állás márt túl van a fél millión és még ennyi van a motorban. Ha ezt egy benzinessel tudod hozni, akkor ember vagy. Most nem a benzinest akarom lejárni, mert nincs bajom vele, de ha sokat használod a kocsit, akkor a dízel verhetelen.


A koromfelhős tdi-sek az más kategória, ők nem azért vesznek dízelt mert évi 50-100 000 km-t tesznek bele, hanem mert vagányok hogy ők kormolnak és hogy ott a nyomaték.

2015. dec. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!