Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a jövőbeli Mind Uploading (emberi elme feltöltése számítógépbe/mesterséges agyba) lehetségességéről és következményeiről? Ha lenne ilyen lehetőség ti belemennétek vagy nem?

Figyelt kérdés

Én nem tudom, mert rengeteg előnyét és hátrányát el tudom képzelni:


Előnyök:


+ Örök élet (legalábbis addig, amíg át lehet mindig menteni egy új háttértárolóra, ha a régi elöregszik, vagy amíg az Univerzum véget nem ér)


+ Nem lenne többé betegség, éhség, sérülések, szükség alvásra, pihenésre, csak elektromos áramra lenne szükség


+ Létezhetnénk anyagtalan tudatként egy számítógépben, vagy akár testet ölthetnénk android-testekben, távoli Naprendszerekben járó szondákban


+ Megfelelő tervezéssel egy számítógépes agy meghaladhatja az emberi agy teljesítményét


Negatívumok:


- Nem biztos, hogy valódi "átköltözés" lenne a számítógépes rendszerbe. Lehet, hogy csak az lenne, hogy a gép valahogy "beszkenneli" az agyadat, és lényegében maradsz te, mintha misem történt volna veled és egy virtuális klónod a rendszerben


- Ha feladnánk biológiai testünket, sok tekintetben megszűnnénk embernek lenni. Nem lennének hormonális változásokból, idegsejtek működéséből adódó érzelmeink, vágyaink, szexualitásunk. Ezek talán le lehetne szimulálni a virtuális világban, pl. beprogramozod magad arra, hogy éhes vagy, aztán megeszel egy virtuális steak-et, de kérdés, hogy egyáltalán akarnánk-e ezt számítógépes gondolkodásmóddal, ha nincsen rá szükség. Nem lenne többé szükség szórakozásra, hobbikra, hiszen az "unalom" funkciót egyszerűen ki lehetne kapcsolni a virtuális agyban, így lehet, hogy sok tudományos felfedezéstől elesnénk, hiszen nem lenne olyan, hogy valaki pl. egész nap elektromos áramkörök építésével foglalkozik, mert valahogy ez érdekli és feltalál valamit, ezért lehet, hogy a tudományban stagnálás állna be


-Az örök élet és a szexualitás, szaporodás mentesség is szintén létrehozhatna egyfajta stagnációt: Örökre ugyanazok az emberek maradnának minden szerepben, akik először bekerültek a rendszerbe. Örökre Kovács János lenne a vezér, Szabó Viktória a reaktorfelügyelő stb. Nem születnének új emberek és ezáltal új nézőpontok, perspektívák a világ dolgaira, nem lenne semmi erő, ami elsöpri a régit, hogy valami új jöhessen. Ezáltal a kései Szovjetunióra hasonlító társadalmi, kulturális, politikai stagnálás jelenhetne meg, ahol szintén mindig ugyanaz az öreg gárda döntött mindenről, nem volt vérfrissítés.


-Lényegében nem tudom elképzelni, hogy lenne-e egyáltalán olyan dolog, hogy öröm. Nem lehetne jókat enni, nem lehetne szexelni, nem lennének ösztönös vágyak, kíváncsiság, ami bizonyos tettekre sarkall, nem lenne unalom. Buddhista szemszögből lényegében maga lenne a Nirvána a digitális lét, csak nem tudom, ez nevezhető-e életnek



Nektek mi a véleményetek erről a dologról? Hogyan fogadnád, ha lenne ilyen elmefeltöltés?



2015. szept. 27. 20:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Én belemennék. Csak egy kicsit várnék vele. A fiatalságot szeretném így megélni, normál testben. Ha majd elkezdek öregedni, akkor szerintem könnyedén feladnám az emberi testemet.


A negatívumokról:

Ha leszek én meg a virtuális klónom, az tök király. Nem kell feladnom a testemet és mégis örökké élhetek valamilyen szinten. Ez még talán jobb is, mintha fel kell adnod a testedet ahhoz hogy feltöltsenek. Elárasztanám a virtuális világot a klónjaimmal :)


Oké, megszűnnénk embernek lenni. Nem is azért akarunk egy teljesen új életmódot kitalálni, hogy maradjon minden a régiben. Szerintem tévedsz abban, hogy nem lenne öröm egy ilyen rendszerben. Az ember mindig törekszik az örömre, és szerintem ezen a digitalizálás sem változtatna. Csak éppen az örömök régi dimenziója véget érne, és megnyílna egy teljesen új. Az hogy az örömök teljesen más dimenziója nyílik meg nem jelenti azt, hogy az öröm eltűnik. Csak hogy megváltozik. Nem kell evés-ivás-szex dimenzióban gondolkodni. Azt én sem tudom, hogy milyen dimenzió az amiben kell gondolkodni, de hát pont ettől lesz érdekes. És mivel a virtuális világban élünk, az evés-ivás-szex dimenzió is nyugodtan maradhat. És mg jobb is lehet. Beprogramozhatod magadat, hogy akármennyit ehess elhízás nélkül, attól függetlenül hogy mennyire vagy éhes. Beprogramozhatod magad hogy részegedj le, de ne túlságosan. És gombnyomásra kijózanodhatsz másnaposság nélkül.


Ami a stagnálást illeti, kezdetben tényleg ez lenne. De Szabó Viktória sem akar reaktorfelügyelő lenni évezredeken át. Szerintem az örök életű emberek sokkal rugalmasabbá válnának egy idő után. Egy 45 éves ember csak akkor vált munkahelyet ha muszáj, de ha tudod hogy még akár évmilliók is állhatnak előtted, az egyfajta motiváció a változtatásra.

2015. szept. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Van egy sorozat, Adam ruins everything, ennek a 12. részében pont a kérdésedről (is) véleményt mond (mutat) - vele egyezik a véleményem.

Megnézését csak saját felelősségre ajánlom, mert Adam tényleg mindent elront.

2016. febr. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!