Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mit kell megértenem ahhoz...

Mit kell megértenem ahhoz először, hogy az elektromágneses sugárzást is teljesen meg tudjam érteni?

Figyelt kérdés
2015. okt. 12. 22:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Erre a kérdésre az a legőszintébb válasz, hogy: Nem tudjuk. Az emberiség legelismertebb tudósai sem értik teljességében az elektromágneses hullámok mibenlétét, működését, keletkezését, legfeljebb különféle modelleket ismernek, amelyek több-kevesebb mértékben használhatóak azon célból, hogy az elektromágneses hullámok hatásait magyarázzák. Ma (még) nem létezik olyan ember a Földön, aki teljesen, minden részletére kiterjedően értené az elektromágneses hullámokat.
2015. okt. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valószínűtlen, hogy a kérdezőt ez érdekelné.

Mindenesetre az elektromágneses tér mibenléte, létrejötte fontos feltétel. Ehhez pedig valamelyest az atomszerkezet, a töltések, a mágnesség és sok más terület ismerete szükséges.

Még egy fontos dolog. Ezt érteni sokféle szinten lehet. Mondjuk alapos ismeretéhez nem árt szakirányú egyetemi végzettség, ha csak úgy nagyjából, ahhoz elég a közpépiskolai tankönyvek értése.

2015. okt. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Na jó, olyan középiskolás szinten kellene :D Azt tudom, hogy fotonok alkotják, meg hogy azok gerjesztéssel keletkeznek így az atomok elektronjai csinálják. Azt viszont már nem, hogy ez hogyan is történik. A nevét sem értem pontosan, a fotonok hol elektromosak vagy mágnesesek. A mágnesességet sem értem, hogyan működik, és az elektromosságról sem tudok eleget. Hogy az a fel-l-fel-le diagram cucc hogyan jellemzi a fotonokat, azt sem értem(Hogyna mozognak a fotonok fel-le..?) A tankönyveink(10.-es vagyok, kísérleti tankönyvek) és a tanárom sem nagyon magyaráznak jól.
2015. okt. 13. 15:01
 4/4 anonim ***** válasza:
Alapvetően a maxwell egyenleteket. Ahhoz viszont még sokminden mást tanulnod kell.
2015. okt. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!