Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Veszélyes-e az a távvezeték,...

Kirle083 kérdése:

Veszélyes-e az a távvezeték, mely új, X. emeleti albérletemtől kb 22 méterre húzódik? Az oszlop oldalán zöld-másikon piros hálózat jelöléssel. "Szeged-Észak OVIT 1-2" kiegészítéssel. Félek a mágneses és elektromos mezőtől.

Figyelt kérdés

A távolság becslése lépéssel történt az ablakhoz legközelebbi vezetéktől.Az ablakok a 2 oszlop közt kb 3/5-öd arányban helyezkednek el majdnem félúton.Oszlop tipikus nagyfesz.oszlop. 25-40 m.lehet kb.

Utolsó házként extra csendes a hely,tartósan (évekig laknék ott),csak az a fránya drót aggaszt.



2015. febr. 23. 20:03
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
78%
A mobilod EM terhelése nagyobb, mint a 20+ méterre lévő vezetéké
2015. febr. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
79%
Ne vedd sértésnek , de az ilyen embereket szívesen beküldeném 1-2 elektrotechnika órára , vagy egy fizika kurzusra. Ha annyira érdekel, akkor mérd meg , de garantálom,hogy 22 méterről nem sok mérési adatod lesz..
2015. febr. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
köszi a választ! Annyi kiegészítés,hogy a zöld és piros hálózat megjelölés ugyanazon oszlop 2 ellentétes oldalán szerepel.Azt sem tudom, hány kV-os a vezeték.
2015. febr. 23. 21:23
 4/31 A kérdező kommentje:
Dehogy veszem sértésnek,csak sok negatív dolgot olvastam a távvezetékekkel kapcsolatban.Abban meg csak egyetérthetünk,hogy a fizikaoktatás lehetne sokkal gyakorlatiasabb,ezáltal érdekfeszítőbb.
2015. febr. 23. 21:35
 5/31 anonim válasza:
74%
22 méter sok, nagyon. De kihívhatod az illetékest egyébként, és köteles bemérni, bár 22 méterről nem lesz semmi eredménye, másrészt meg szabályozva van életvédelmi szempontból, hogy milyen oszlopot milyen távolságban kell lerakni lakóházaktól.
2015. febr. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
83%
Az indukció szempontjából nem az a kérdés, hány kV, hanem hogy mennyi a rajta folyó áram.
2015. febr. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Gondolom,az áramerősség változó értékeket mutatna. Áramszolgáltató az illetékes mérésügyben?

Szerintem ha kérnék tőlük egy bemérést,elzavarnának a sunyiba :)

2015. febr. 23. 21:56
 8/31 anonim ***** válasza:
47%

Ha van rá kis időd, nézd meg ezeket:

[link]

[link]

[link]

2015. febr. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 Wadmalac ***** válasza:
54%

Tudom, hogy mérőműszerként értéktelen, de viszonyítási alapként, ha van okoselód, letölthetsz rá egy elektromágn. térerőt mérő appot. Mielőtt valaki habzó szájjal elkezdi részletezni, mennyire xart sem érnek az ilyen appok, igen, valóban, a kijelzett értékek nagyon nem relevánsak, de ezzel össze tudod vetni a térerőt mondjuk az asztali pc-d tápja közelében azzal, amit az ablakon át az a villanyvezeték produkál.

A különbség minimum 1, de inkább 2 nagyságrend lesz.

A sima izzószálas villanykörte nagyobb térerőt nyom a plafonodról.

2015. febr. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
78%

Csak az első linket olvastam, és abban irdatlan baromságok vannak.


Tényleg komolyan mondtam, hogy a fejedhez tartott mobil EM terhelése nagyobb, mint a 20 méterre lévő távvezetéké.

2015. febr. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!