Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Valaki felvilágosítana egy...

Valaki felvilágosítana egy publikáció menetéről?

Figyelt kérdés

Van egy témám, például műszaki vonalon. Nem egy korszak alkotó feltalálás, de valamennyire újdonság.


Milyen egy publikáció menete? Valaki ezt elbírálja? Gondolom van ilyen, hogy nemzetközileg elfogadott, vagy stb? amit pl. a Phd képzésre járók csinálnak, ott hogy megy? Illetve hol kell megjelenjen minimum, hogy publikációnak lehessen nevezni? Illetve hogy lehetne beszámíttatni, a jövőbeli Phd képzéshez? Mi a feltétele?


Bocsának az esetleges buta kérdésekért, de nem értem az egészet, tehát kérdezni sem nagyon tudok ezért.


Köszönettel,

Egy BSc-s hallgató


2015. okt. 17. 22:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Van egy témád, abból általában írsz egy TDK-t vagy szakdolgozatot. Ha elég sok és elég érdekes dolog gyűlik össze, akkor egy cikket. De cikket nem BSc hallgatóként fogsz írni, hanem minimum MSc-n, sokkal inkább doktoráns korodban (meg persze utána). Ha MSc-s korodban már cikket jelentettél meg, akkor egyszerre nagyon okos és nagyon szerencsés vagy. Persze gondolom ez tudományterületenként is változik. Ha megvan a cikk, akkor elküldöd egy tudományos folyóiratnak, ahol elbírálják. Vagy visszaküldik hogy ez nem érdekel, vagy visszaküldik hogy írd egy kicsit át, vagy megjelentetik.

Nem nemzetközi bizottság van erre, hanem minden folyóiratnak saját. Az alapján lehet azonosítani, hogy melyik folyóiratnál számít a publikációd, hogy van-e impaktfaktora. Az hogy mennyi az impaktfaktor, az meg a folyóirat presztízsét jellemzi. Ha magas impaktfaktorú folyóiratban jelentetsz meg cikket, azt többen fogják elolvasni, és akkor a cikkednek nagyobb lesz az idézettsége, ami neked jó.

lásd: [link]

Ez a rendszer azért jó, mert ha egy folyóirat baromságokat jelentet meg, akkor egyszerűen az a sok nagyon okos, a témában jártas ember akik olvassák nem fognak onnan idézni, mert nem akarnak hülyeséget idézni, és a folyóirat tönkremegy. Hasonlóan, ha mondjuk elavult vagy érdektelen cikkeket jelentetnek meg. Így végeredményben a tudományterület kutatói alapozzák meg a folyóiratok hatalmát, nem valami miniszter.

Egy szintén BSc hallgató, szóval majd biztos beszólnak ha valahol rosszat mondtam. Én utánakérdeztem, és nagyjából ezt a választ kaptam.

2015. okt. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tudnátok mondani ilyen folyóiratokat? Úgy látom, én még nem nagyon Hallottam ilyenekről.
2015. okt. 17. 23:28
 3/3 anonim ***** válasza:
2015. okt. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!