Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mindent az elektromosságról?

Mindent az elektromosságról?

Figyelt kérdés

Üdv. 18 éves vagyok és hát bevallom nem sokat tudok a fizikáról viszont nagyon érdekel hogyan működik.

Főleg az elektromosság része (Tesla,stb...)

Ha esetleg tudtok egy olyan követ ami kellően nagy tartalmú de mégis érthető és meg lehet belőle tanulni ezen tudomány kisebb nagyobb részét de mégis közérthető a kezdőkkel szemben is.

Esetleg több könyvet is ajánlhattok sorba...


Előre is köszönöm :)



2015. okt. 23. 00:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

matekból fizikából érettségizz le és menj el egy villamosmérni szakra

ott lesz fejtágítás, ha csak magadnak tanulsz, abból úgyis az lesz hogy elhanyagolod és sose lesz belőled tesla

2015. okt. 23. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem csak iskolában lehet az ilyet "tanulni" 1 es, ráadást az iskolai tananyag nem is hiteles sokszor. Ott is ugyanúgy könyvekből tanítanak, mint azt ahogy a kérdező egyedül egy más könyvből megteheti. Külföldi könyveket olvass.
2015. okt. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

#1 nem a lehetőséget tagadja, hanem azon közismert emberi tulajdonságra hívja fel a figyelmet, hogy ha nincs kényszer, akkor nem megy rendesen a verkli. Persze, akinek hihetetlenül nagy akaratereje és önfegyelme van, annak nem kell külső kényszer.


Egyébként nem hiszem, hogy például Simonyi professzor

[link]

a földönkívüliek hatására meghamisította volna az elektrotechnika tényeit.

2015. okt. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Antikváriumokban, zsibpiacokon keressed Dr Szalay Béla fizika c. könyvét!

Igaz, nem mai, de az alapokhoz bőven elég.

2015. okt. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Bocsánat!

A "fizika" helyes olvasata: Fizika...

2015. okt. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Keresd meg Jim Al-Khalili "Az elektromosság története" "Shock and Awe: The Story of Electricity" című 3 részes BBC dokumentumfilmjét.


Szerintem a legjobb bevezetés az elektromosság történetébe és alapvető megértésébe, amit eddig csináltak.


Az első része az ókori görögöktől indul, akik már megfigyelték, hogy a gyapjúval dörzsölt borostyánkő (érdekesség: görögül elektron) szikrázik, a harmadik rész végén pedig még manapság is alig kidolgozott, kísérleti felfedezésekkel ér véget, Jim feláll egy "légdeszka" prototípusára is!

2015. okt. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 harminezer oxigén ***** válasza:

üdv


Ezeket a könyveket tudom ajánlani


Selmeczi Kálmán – Schnöller Antal féle Villamosságtan 1, villamosságtan 2, és az ezekhez tartozó példatár.


Elég jól le van írva benne minden, a nyelvezete kicsit zavaros lehet (a kandón ezekből tanuljuk a villanyt) és nem árt ha értesz a középsulisnál magasabb szintű matekhoz (deriválás, integrálás stb)

2015. okt. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Amint írtam nem vagyok jó se matekból se fizikából (értsd 2 es) Valami olyan könyvet keresek mint "Stephen Hawking Az idő rövid története" Képletek nélkül elmagyarázza a legbonyolultabb dolgokat is.
2015. okt. 23. 21:55
 9/11 harminezer oxigén ***** válasza:

Előtted szóló vagyok


Hali, ha nem megy a matek, akkor nehezen fog menni a villany meg az elektró is, de ha mindenképpen foglalkozni akarsz vele akkor valamilyen középiskolás szakirodalommal kell kezdened.


A villamosságtan és elektronika sajnos az a témakör amihez szerintem elengedhetetlenek a képletek, összefüggések, nélkülük ugyan meglehet érteni az egyes fogalmakat, definíciókat, de nem fogod tudni összekapcsolni őket, egyikből kifejezni a másikat, átjárni egyik "fejezetből" a másikba (pl elektrosztatika ->egyenáram ->váltakozó áram stb.)


Sajnos szükséged lesz hozzá matekhoz.


Ami a Hawking könyvet illeti, abból nem fogod megérteni az olyan szintű fizikát amivel ő foglalkozik, csak egy nagyon általános képet fogsz róla kapni, ami után talán nem nézed ufónak :D

2015. okt. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát, figyelj, annyi sok matematika nem kell a megértéshez. A matematikai apparátus inkább a konkrét dolgok meghatározásához kell. Látom, nálad becsődölt a középiskolai fizika oktatás, azt azért először valamennyire helyre kéne hozni. Ugyanis egy fizikai képlet SOHASEM (csak) egy matematikai képlet, hanem az összefüggéseket leíró mondat. Ha egy jószándékú idegen újra (a tanárok helyett) elmagyarázná a fizikai tartalmát a szorzásnak, négyzetreemelésnek, differenciálásnak, integrálásnak, akkor nyugodtan tudod értelmezni azt is, ha képlet formájában van írva az, ami szövegben így hangzik, hogy például: egyenesen arányos a töltéssel és fordítva arányos a távolsággal...

De az egyenes arányosság értelmezése csak kell. :)


Budó: Kísérleti fizika 2. Ne költsél rá pénzt, keresd meg a neten.


Nem nagyon szokott az ilyen féllábú óriás fejlődése sikerülni, de hátha te leszel a kivét. :)


Nagyobb problémát látok abban, hogy Teslát megemlítetted. :D Tesla emlegetése a Tesla-tekercs szikráinak látványával, az szerintem csak múló szeszély, azért kár körbetanulmányozni az elektromosságot.

2015. okt. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!