Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi lesz akkor, hogyha ez a...

Mi lesz akkor, hogyha ez a technológia valóra válik?

Figyelt kérdés
Csak a gazdagok engedhetik majd meg? Túlnépesedik a bolygó? Eltusolják, ha ki lesz fejlesztve, hogy csak páran lehessenek félistenek és örök hatalmuk legyen? [link]
2015. okt. 25. 18:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Isten-szindróma.
2015. okt. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kár volt a magyarságot kérdeznem erről, 100 évvel le van maradva, meg sem érti. Minden hasonló kérdésre is azt írják h az agyról még semmit sem tudunk, az egész fel van térképezve.
2015. okt. 25. 20:50
 3/10 anonim ***** válasza:

Pont az a gond, hogy nagyon is sok mindent tudunk az agyról. Ennek fényében pedig nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy a teljes cikk egy baromság.


Persze aki semmit nem tud, az mindet elhisz, annak minden lehetséges.

2015. okt. 26. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Wadmalac ***** válasza:

"Minden hasonló kérdésre is azt írják h az agyról még semmit sem tudunk, az egész fel van térképezve."


Óriási tévedés azt hinni, hogy ha van egy jó műholdas térképed egy úthálózatról, már mindent tudsz a rajta folyó szállítások rendszeréről is.

Az agy felépítését elég tűrhetően ismerjük, de a pontos működési modelltől még messze vagyunk. Persze a mai technikai fejlődést nézve valóban valószínűleg csupán évtizedek kérdése a megoldás.

Jelenleg az agyműködéssel együtt dolgozó nanotechnológia még sci-fi.

A cikket nem tudom, miért kell baromságnak nevezni, nem sok konkrétum van benne, de a nanorobotok fejlesztésének jelen problémáit jól leírja.

Minden más a nanorobotok felhasználására csupán feltételezés, ami részben előbb-utóbb valószínűleg megvalósul.

2015. okt. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A cikknek az alapgondolatával van baj, nem a nanorobotokkal, hanem azzal, hogy az emberi gondolatokat, emlékeket elméletileg sem lehet digitalizálni, vagy le meg feltölteni. Egyszerűen azért, mert az agy tárolórendszere nem szabványos. Tehát egy ugyanolyan vagy hasonló emlék teljesen másképp van "bekódolva" az egyik ember agyába, mint a másikéba. Az agyban nincs egy szabványos "memóriakiosztás", ami megcímezhető, és ez alapján lehívható vagy írható a tartalma. Hanem mindenkinél teljesen egyéni és eltérő. Ezért az információtartalmát soha nem lehet majd semmilyen módszerrel "leolvasni" vagy "írni", elméletileg sem.


Vagy csak úgy, ha az egész agyat sikerül pontosan feltérképezni és lemodellezni. De minden agyat külön-külön. Ez viszont nehezen képzelhető el az eredeti agy elpusztítása nélkül. Bár ha az örök élet a cél, akkor ez nem annyira számít, tehát ez még talán elméletileg kivitelezhető lenne. De az agyba való fel és letöltögetés semmiképp.

2015. okt. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#5, azért nem ilyen rossz a helyzet.

Feltölteni (adattárolóra) lehet.

Letölteni nem lehet... ugyanis az agy felépítése olyan, hogy maga a szerkezet tárolja az információ nagy részét. Míg egy normál memóriában az elektronok, amit ki lehet cserélni és fel-le tölteni.


Az agyat csak úgy lehet visszaállítani, ha létrehozod a teljes szerkezetét is. Az meg még egyelőre odébb van - de nem lehetetlen.

Viszont valószínűleg sokkal hamarabb fogjuk érteni az egészet - tehát akkor már el lehet tárolni - mint ahogy vissza is tudjuk állítani.

Tehát akkor sokáig úgy lesz, hogy lesz egy csomó lementett agyunk - amiről NEM tudjuk, hogy jól mentettük-e le, mert nem lehet visszaállítani.

2015. okt. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Látom nincs túl nagy egyetértés, de meglátjuk, mit hoz a jövő. A szakember 80+% pontossággal jelzi előre a nagy technológiai újításokat.
2015. okt. 26. 13:48
 8/10 anonim ***** válasza:

Ray Kurzweil állítását nem vonom kétségbe. Egy kikötésem azért lenne. Ő legyen az első és engem hagyjon ki. Nem baj, ha ő szuperhős lesz, én meg maradok gyarló ember.

De ha véletlenül mégis rossz helyre küldene nem megfelelő funkciójú robotokat, mert kiderül, hogy nem úgy "működik" az az "agytérkép", akkor egy jóssal kevesebb. Fizikusok és informatikusok azért még maradnak. Nekem ennyi is elég.

2015. okt. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"akkor egy jóssal kevesebb"

Nyilvánvaló, hogy először állatokon próbálják ki.

Ha már ott jól működik, akkor jöhet az emberi kísérlet. Még így is van benne kockázat - de jóval kisebb.

2015. okt. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én szívesen kipróbálom ha lesz lehetőség az elsők között.
2015. okt. 26. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!