Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Feltalálták az altató-gépet?

Feltalálták az altató-gépet?

Figyelt kérdés

Böngészés közben bukkantam rá hogy van 1 ilyen készülék, ami PEMF Pulsed Electromagnetic Frequency (elektromágneses hullámok agyba juttatása kívülről amelyek az agy alvás közben természetesen létrejövő hullámaival azonos hullámhosszúak), a lényeg hogy van 1 mágnes és olyan elektromágneses hullámokat juttat az agyba, amelyet az agy generál alvás közben és így altatja el az alanyt. Felkerestem pár ezzel kapcsolatos oldalt is, elég jók a visszajelzések (kommenteket néztem, sokan kipróbálták, 90% uk nem panaszkodott) itt:


[link]


[link]


https://www.youtube.com/watch?v=qJY9z3tvX80


A szerkezet rohadt drága (többszáz dollár), bár ha működik én megveszem. A neve Earth Pulse. Bocs magyar linkeket nem tudok mert magyar fórumok, oldalak egyetalán nem szólnak róla.


A működési elv:


[link]


Akik jártasak fizikában, meg tudnák írni, hogy elviekben működhet-e ilyen módon? Viszont ami elbizonytalanít, hogy állítólag mellékhatása is van:


[link]


Ilyen gyenge elektromágneses sugárzásnak lehetnek ilyen hatásai, vagy ez a cikk erősebb hullámok hatásait fejti ki? Mert a világban amúgy is sok sugárzás rádió mikro, TV adás stb van, és nincsen komolyabb következményük. Vagy átverés? Azért kérdezem, mert nagyon szkeptikus vagyok az ilyen dolgokkal kapcsolatban, főleg hogy nagyon nem elterjedt dolog. Mik a vélemények? Ha nem működik, miért, mik az okai? Azokat is írjátok le, hogy milyen tények alapján jutottatok erre a következtetésre. Valamint amit nem értek, hogy egy fix frekvenciára állítható X ideig pl. 8 óra, de az ember alvás közben más-más agyhullámokkal bír, van a mélyalvás, álmodás, REM stb, itt meg ha fix akkor az normálistól eltérő, nem? Tehát természetesen változnia kéne és nem úgy kellene megoldani, hogy pl. 2 óráig tetha hullámokat bocsájt ki a mágnes, aztán 3 óráig delta, stb? Az alvásnak vannak szakaszai. Légyszi olvassátok el a linkelt forrásokban a működési elvet, és írjátok le, működik-e/működnie kéne-e. Valamint, gondolhatok akármire, tehát nem kell feltétlenül ellazulnom, akár gondolkodhatok is, vagy nem szabad semmire gondoljam mert külömben nem éri el a kívánt hatást? Vagy csinálhatok akármit, még ha nem is akarnám, hogy hasson, akkor is hatna, ha a közelemben lenne ez a szerkezet?


2015. nov. 1. 18:53
 1/5 A kérdező kommentje:

A 2. link helyett itt van az angol verzió mert zavaros a fordítás (meg az én fogalmazásom is, bocs).


[link]

2015. nov. 1. 18:58
 2/5 anonim ***** válasza:
Nyilván baromság
2015. nov. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Gyanítom az idézett készüléknek és a működési elvnek tulajdonított Giulio Tononi-nak nincs egymáshoz köze.


Az előbbi ugyanis - mint minden ilyen pulzáló mágneses csodaketyere - egy marketingmaszlag. A test egészére ható, 10 Hz körüli frekvenciájú, "öregedésgátló", a környezet káros sugárzásait elimináló, az ágy mellé lerakható, mindenre jó szerkentyűt reklámoznak. Az adott terméket igazoló klinikai kutatásokról peer reviewed tudományos szaklapokra való hivatkozás egy árva darab sincs, csak úgy nagy általánosságban össze van hányva egy rakat ezzel foglalkozó cikk.


Giulio Tononi kutatása viszont elérhető a journal Proceedings of the National Academy of Sciences hasábjain:

[link]

ő közvetlenül az agykéregre rakta a stimulátorokat ( [link] ), és EEG-vel figyelte a változásokat. Alacsony frekvenciájú - pár Hz-es - impulzusokat küldött az agykéregre, amire a résztvevők agya úgynevezett "lassú hullámkkal" válaszolt, ami a mély alvás velejárója.

2015. nov. 11. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3: És ilyen gépezet nincsen? Aminek van ilyen tudományos bizonyítása, mint amilyet linkeltél. Logikus hogy az agykérgen keresztül erősebb a hatás mert közvetlen a kapcsolódás. Van már ilyen a piacon?
2015. nov. 11. 15:38
 5/5 anonim ***** válasza:

Transzkraniális mágneses stimuláció ( [link] ) létezik, főként migrén, major depresszió, neuropátiás fájdalmak kezelésére, a skizofrénia és a stroke hatásainak enyhítésére használják a gyógyászatban.


Sok téren folynak kutatások: agysérülés következtében bekövetkezett beszédzavar, stroke utáni mozgáskoordinációs problémák, szorongás fülzúgás, disztónia, Alzheimer-kór, fantom végtagok,... - de ezek még kísérleti stádiumban vannak.


Visszatérve az előzőekhez: míg az Earthpulse-nál 1100 Gauss, azaz 0,11 Tesla mágneses indukcióról ( [link] ) értekeznek, a TMS-nél ez 1-4 Tesla, vagyis 10000-40000 Gauss. És tegyük azt hozzá, hogy az ágy mellé elhelyezett Eartpulse intenzitása a távolság négyzetével fordított arányban csökken ( [link] ), tehát ennek csak kis hányada jut el a fejhez. Arról nem is szólva, hogy semmi klinikai vizsgálat nem támasztja alá az Eartpulse alvásra történő hatásosságát.

2015. nov. 12. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!