Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért nem hordanak napjainkban...

Miért nem hordanak napjainkban színarany ékszereket?

Figyelt kérdés
Válaszotokat indokoljátok egy mondatban.
2015. nov. 1. 18:59
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

Fehér emberekhez a fehérarany, ezüst, platina illik..


Barna bőrűeknek és négereknek áll jobban a sárga arany.


[link]

2015. nov. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mit tekintesz amugy szinaranynak, a 999 ezrelekest?


Azert nem, mert a szinarany tul puha es tul draga, ezert otvozik kulonbozo femekkel.

2015. nov. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább a puhasága a probléma. Az ötvözetlen színarany nyúlik "mint a rágógumi", saját súlyánál fogva képes megnyúlni, ezáltal elgyengülni. Könnyen szakad, ez mellett pedig iszonyú gyorsan kopik. Ékszernek használhatatlan, mert pár hónapon, egy-két éven belül leszakad a nyakból, csuklóról, a gyűrű kitágul és lejár az ujjról, a fülbevaló meggörbül, megnyúlik és elveszti az alakját, satöbbi. Ráadásul igen gyorsan veszít is a súlyából (anyagából) a viselése közbeni állandó dörzsölődés hatására, tehát nagyon nem gazdaságos.
2015. nov. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Miért nem hordanak napjainkban színarany ékszereket?"


Mert minek? Ha hordom őket, akkor:

- vagy gazdagnak hisznek, és gyűlölködve néznek rám

- vagy azt hiszik hogy kemény vagyok, és kötekedni akarnak majd velem

- vagy valamelyik iskolakerülő (barna bőrű) kisfiú futás közben leszakítja rólam

- akadályoz a mozgásban, ráadásul férfi vagyok, fülbevalót, nyakperecet meg karperecet nem illik hordanom (ráadásul mindenki b.z.inak titulálna), max nyakláncot vagy gyűrűt, de ezeket meg utálom hordani.

Mikor legutóbb gyűrűt hordtam, azt hittem hisztériás rohamot kapok, amikor nem jött le az ujjamról, ráadásul idegesített. A nyaklánccal ugyan ez a helyzet. Nem tartozom semmilyen szektába, nem akarok senkinek sem tetszeni, ezért hát nem hordok ékszereket, sőt, még zavarnak is hordás közben, útba vannak.


Arról nem is beszélve, hogy NINCS pénzem ékszerekre. Még ezüstre sem, nem hogy aranyra, meg platinára. Még autóm sincs. Még a jogosítványt sem tudtam szerezni, mert az is pénzbe kerül. Havi 70-80 ezerrel meg nem lehet ilyeneket venni. DE! Ha lenen rá pénzem sem vennék ilyeneket, mert nem fogok fölösleges dolgokra költeni. Vegyen magának ékszereket az, akinek van rá pénze, és aki szereti őket hordani. Engem nem zavar. De jelenleg úgy vagyok vele, hogy nem akarok venni, és ha akarnék, akkor sem tudnék.

2015. nov. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Válaszotokat indokoljátok egy mondatban."


Ezt nem lehet egy mondatban megindokolni. Aki azt kéri tőled, az vagy nem szeret olvasni, vagy arra vár, hogy leírjad: "Magyarországon szegénység van, nincsen pénzük rá az embereknek".


Ez nagyjából tény. De sokan nem azért nem vesznek ékszereket, mert nincs rá pénzük, hanem mert nem kel nekik.

2015. nov. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Az ötvözetlen színarany nyúlik "mint a rágógumi", saját súlyánál fogva képes megnyúlni"


Ha ez igaz lenne, nem vernének színarany érmeket!

Az alábbi linken egy színarany félmillió forintos névértékű emlékérme van, és elárulom, hogy nem fog megnyúlni.

[link]

2015. nov. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Bölcs diákok vagytok! Csak nem a gyakorikérdések számára van kiírva a pályázat. ;)
2015. nov. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Persze hogy nem fog, mert fektetve tárolják, szivacságyban. De ha ezt az érmét felraknád fektetve egy késpenge élére egyensúlyba, hogy csak a pengén támaszkodjon fel, akkor pár hét, max 1-2 hónap múltán bizony már szabad szemmel is látszana, hogy ívesedik, görbül lefelé a két széle.
2015. nov. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nézd, nekem van néhány a múlt évszázad közepén vert színarany érmém. Van, ami 2 unciánál is nehezebb. És nem szivacságyon van. "Gyárilag" zsírpapírba voltak csomagolva, úgy jöttek ki a verdéből. Amikor később lehetett megfelelő méretű (nem karcolódó, kemény, polikarbonát) kapszulát venni, akkor átcsomagoltam.

Ha igaz lenne amit mondasz, akkor az elmúlt 65 esztendő(!) alatt a hátlapja teljesen kisimult volna a felfekvő felületen. Nem késpengén fekszenek ugyan, de nem is pár hétről, hanem 65 évről beszélek!

2015. nov. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Van több színarany tárgyam (öntött tömbök, érmék), nem hajlik az meg magától, ahogy pl. a horgászólom sem.

Viszont hordáskor kopnának a színaranból készített ékszerek.

2020. febr. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!