Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi szükség van részecskegyorsí...

Mi szükség van részecskegyorsítóra? Az emberiségnek ez árthat? Ki engedélyezi az ilyeneket? Ez jó vagy rossz?

Figyelt kérdés
2008. szept. 12. 13:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
2008. szept. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen, csak 1 napja volt a kérdés.

Az emberiségnek NEM árthat. Ez nem akar felrobbanni, mint egy szokványos atomerőmű.

A kutatási eredményei pedig egyértelműen JÓK.


Ja: és az atomerőmű, ha robban, az is gőzrobbanás - és nem atomrobbanás.

2008. szept. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

on

igaz, hogy "csak" gőzrobbanás, de azért elég sok szemetet tud szétszórni...

off

2008. szept. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
81%
elnézést - természetesen az "on" és az "off" fel lett cserélve...:(
2008. szept. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Majd a fúziós erőmű beindításánál mennyi idióta fog tiltakozni akik fizikával utoljára a gimiben találkoztak, vagy ott se.

Égessük inkább tovább a kőolajat, meg a szenet, jó az nekünk, ha a XVIII. században bevált. Mit nekünk szén-dioxid kibocsátás, meg ózon réteg.

2008. szept. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

apró megjegyzés:

van már fúziós erőmű (tokamak) - az más kérdés, hogy egyelőre több energia kell a folyamat fenntartásához, mint amennyit ki lehet nyerni belőle...

2008. szept. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért kell a részecskegyorsító, hogy jobb fizikai modelleket kapjunk. És végre ne ilyen szar 2-3 gigahertzes gépekkel kelljen szenvednünk. Meg még egy csomó területen hozhat áttörést a szubatomi fizika fejlődése.
2008. szept. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Pl. megtudhatjuk, hogy hány párhuzamos (tér)dimenzió létezik még. Már ha van egyáltalán több.


Illetve az ősrobbanás miértjeire is választ adhat.


Az én véleményem szerint a "big-bang" előtt egy dimenzió létezett, ám mikor az ősrobbanás bekövetkezett, szétváltak a dimenziók, amiben mi élünk (illetve érzékelünk), azok ugye az elektronok, a protonok és a neutronok. Ám valószínűleg több ilyen elemi részecske is létezik, és nagy valószínűséggel azok alkotják a titokzatos sötét anyagot, ami a sötét energiát adja.

2008. szept. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
9%
Az agyamra megy, hogy a "tudósok" kísérleti laboratóriumnak nézik a Földet. Alárendelnek mindent és mindenkit a kedvteléseiknek. Szánalmas erölködés azon filózni, mi volt milliárd évekkel ezelőtt.
2008. szept. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 bendzso ***** válasza:
100%

hát nem tudom, én sem értem, h mi szükség rá... de akkor joggal tehetjük fel a kérdést, h mi szükség volt az eddigiekre?

erre meg csak azt tudom, mondani,h a tudomány nélkül nem tartanánk ott, ahol vagyunk. előbb utóbb úgyis megtapasztaljuk a hasznát, vagy lehet, h a hasznát már csak a gyerekeink érzékelik.

mindenestre valahol nevetséges volt az az álhír, h ha ez beindul,akkor kialakul a fekete lyuk és beszippantja a földet :) én már azon gondolkoztam, h hogyan erősítsem magamra a gyerekeimet és a megfelelő hátizsákba mit pakoljak be, ami nem szeretnék itthagyni, h valamiből majd tudjak előre gondoskodni a gyerekeimről és legyen emlékük is az életünkről :)

szal sztem ne fogjátok a fejeteket a kísérletezgető tudósok miatt, hisz nem ok nélkül csinálják, amit csinálnak.

és valóban örülnék, ha valaki, aki ért is a kérdéshez, elmagyarázná, h mire is jó a részecske gyorsítás... köszke :)

2008. szept. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!