Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi szükség van részecskegyorsí...

Mi szükség van részecskegyorsítóra? Az emberiségnek ez árthat? Ki engedélyezi az ilyeneket? Ez jó vagy rossz?

Figyelt kérdés
2008. szept. 12. 13:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

kedves "agyamra megy"!

ha azok a buta és felelőtlen tudósok nem folytatnak mindenféle értelmetlen és haszontalan kisérleteket, bizony te sem tudnál most a számítógéped előtt ülve, az internetet használni :)

(meg ülhetnél a tábortűz előtt a barlangban, azon mélázva, hogy vajh' hogyan tudnád a holnapi betevő mammutot elejteni :)

2008. szept. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
70%
Nekem agyamra mennek a szűklátókörű primitív emberek.
2008. szept. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
79%
egyezek a két előttem szólóval,ha valaki nem ért valamihez,akkor azt ne ócsárolja, hanem előbb informálódjon, különösen ha ehhez hasonló kvantuumfizikai dolgokról van szó, mivel azt hiszem hogy ezt nem elég felületesen átfutni ha valaki meg akarja érteni
2008. szept. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%
Majd számoljatok be róla, milyen gyökeres pozitív változás következett be az életetekben a részecskegyorsítós kísérletek miatt. Nem kellene felháborodni azon, hogy én nem nézem játszótérnek a Földet és a világegyetemet. Ja és számítógép nélkül talán az emberekkel élőben is lehetne beszélgetni és ismerkedni, nemcsak ilyen szánalmasan személytelenül.(az agyamra megy-es)
2008. szept. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
71%

agyamramegyesnek:

***legyint, ráhagyja***

2008. szept. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem,hogy a tudósokkal általában nincs gond ilyen téren,inkább a politikusok,illetve az egyes kormányok azok amelyek kisérletezgetnek bizonyos dolgokkal. Az meg hogy az emberekkell beszélsz-e vagy sem, az csak RAJTAD múlik, de ha ebböl indulunk ki, akkor pl a telefon is haszontalan dolog, ha mondjuk életveszély esetén tudsz telefonálni a mentöknek... :S
2008. szept. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
78%
Gyökeres változást ki vár holnapra egy részecskegyorsítótól? Az csak buta ember lehet aki ilyenbe reménykedik. Szerinted a gőzmozdonyt is egy nap alatt találták fel? Egyik nap főztek, látták, hogy mozgatja a fedőt a gőz és másnap összedobták a gőzmozdonyt meg lehánytak pár sínt? Hogy legyen fejlődés így? Meg kéne rekedni ezen a szinten? Hogy lehet így gondolkodni?
2008. szept. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
96%

Én olvastam erről.

Meg lehet nyugodni, a gyorsító nem képes létrehozni stabil fekete-lyukat! Egyes tudósok szerint az ütközéseknél úgymond melléktermékként iszonyat rövid időre létrejöhet fekete-lyuk sűrűségű anyag, de ez a számítások alapján és a tapasztalat alapján(A föld külső légkörében ennél 200× nagyobb energiájú ütközések is előfordulnak, mégis áll még a világunk!)is rögtön "elpárolog" majd(Hawking-féle sugárzás gyorsan "elerodálja").

Én személy szerint nagyon örülök, hogy ilyen kísérlet is indul végre! Talán közelebb kerül az emberiség a nagy álomhoz, a makro és mikrokozmosz egyesített elméletéhez, amit Einstein is szeretett volna megoldani, csak sajnos azelőtt eltávozott ebből a világból, mielőtt ezt is kiötölhette volna (úgy tudom tényleg haláláig dolgozott rajta). Ha egy ilyen elmélet felépülne, akkor az emberiség valószínűleg ebben a világban mindent képes lenne pontosan megismerni, leírni.

Az ütköztetésekkor a "téridő szövedéke felszakadhat" egy nagyon rövid időre, ennek a vizsgálata, alapokat teremthet egy esetleges majdani időgép megépítéséhez, ha ez fizikailag tényleg lehetséges! Ez nem is olyan távoli elképzelés a kvantumfizikusok állítólag már elméletben leírták, és semmilyen más törvény nem tiltotta meg az időutazás lehetőségét! Ezt azért nem úgy kell elképzelni, mint a vissza a jövőbe c. filmben, szó sem lehet arról, hogy megölöd az akkori éned stb. és ezáltal meg sem születsz, valószínűleg csak info-kat lehet majd megtudni az utazás által!

Azt hallottam, hogy az utolsó teszteléskor valami meghibásodás lépett fel, ezért az egész kísérlet 2 hónapot csúszik majd!

2008. szept. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Nos,én személyszerint rengeteg értelmét látom,hogy a szubatomikus univerzummal végre foglalkoznak az emberek,hiszen mint tudjuk minden atomokból áll.Az ember,a kő,az állat,az oxigén.Lehetséges,talán nem is olyan későn,képesek leszünk arra,hogy magunkat atomjainkra bontsuk,majd ujra felépítsük.(teleport)Valamint a közeli fénysebbességet is lehetséges lenne elérni nem csak protonokkal,hanem pl:hajókkal is.És még ott az időgép sőt egyszer azt hallottam 2012-ben a legnagyobb csőben pörgő protonokat közeli fénysebességen össze akarják ütköztetni(?,!)
2009. okt. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon jó ez!

Inkább a túllihegett szubjektivitással, ne terhelnék az embert, főleg hogy milyenek(az emberek)...(és akinek magára kéne nem veszi magára:S)

2010. dec. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!