Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Káros a diffúz lézersugárzás is?

Káros a diffúz lézersugárzás is?

Figyelt kérdés

Olvastam egy fórumon egy hiteltelen hozzászólótól, hogy valaki ha szétszed egy lézert, tehát a fókuszáló lencsét vagy micsodát elemeli a lézerdióda elől, abba se nézzen bele mert az is "lézer sugárzás".

Ilyen módon nem lesz az egy pontra jutó teljesítmény sokkal kisebb, ergo ártalmatlan?

Tudom vannak az osztályok, de itt most ne egy class1-es szétszedésére gondoljunk, bár huzamosabb ideig belenézve úgy olvastam az is ártalmas.



2015. nov. 10. 06:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Szórt fényről beszéltem ,annyi esze talán mindenkinek van hogy nem a fókuszált sugárba néz bele.Különben sem azt mondtam hogy nézzen bele hanem ha véletlenül belecsillan akkor mire számíthat egy infrától és mire egy azonos teljesítmányű UV től!
2015. nov. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Pár kiegészítést tennék a kérdéshez:

- ha egy lézedióda elöl elvesszük a kollimátor lencsét, attól még a széttartó nyaláb lézer marad, mert a koherencia tulajdonságait nem változtattuk meg, így nem is tekintjük diffúznak. Tehát széttartó lézernyaláb.

- ha rajta hagyjuk a kollimátort, és a nem (annyira) széttartó nyalábbal dolgozunk, akkor pl. laborban az az íratlan szabály, hogy a nyaláb derékmagasságban halad, és mindenki leveszi a csillogó dolgokat a kezéről. A nem használt nyalábrészeket matt feketére festett fémlapnak küldjük, a hasznos nyalábokat pedig beállításkor fehér lappal követjük, de ha zavaróan erősnek érezzük, akkor a lézer kimeneti ablaka után rögtön teszünk egy gyengítőt. A matt felületről szórt fény már kevésbé veszélyes, de azért arra is oda kell figyelni, hiába diffúz, a koherenciája még részlegesen megvan (monokróm).


A lényeg, hogy óvatosan!

2016. ápr. 11. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!