Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen típusú fűtőtest a...

Milyen típusú fűtőtest a leghatékonyabb hidegbe meztelenül, vizesen, és miért?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy kipróbálni nem nagyon tudom, és mindenki mást mond, és ír, és ajánl. Én úgy gondolom, hogy a levegőt kéne felmelegíteni, ezért a ventillátoros célszerűbb, mint a venti nélküli, vagy az infra. Erre mondjuk nekem venti nélkülit ajánlottak. Én gyorsan akarom felmelegíteni, nem tudom, miért melegít gyorsabban egy 1500W-os gyorsfűtő, mint egy 2000W-os sima ventis.

2015. nov. 10. 08:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha a helyiség légterét akarom felmelegíteni, akkor a ventillátoros-légkeveréses fűtés mindig is hatékonyabb mint a "síma infra"!
2015. nov. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha gyors "látszatmeleget" akarsz (pl. fürdéshez), akkor a "fújós" melegítő a jobb. Ha rendesen, komfortosan ki akarsz fűteni egy helyiséget, akkor a sugárzó hő a jobb.
2015. nov. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát de egyrészt sugárzó hő a langyos infra, meg sugárzó a forró infrasugárzó is. Viszont ha én meztelenül állok vizesen, most elképzelem, hogy olyan sugárzás, mint a Napé, pedig biztos nem, de nekem szerintem a másik oldalam fázna, meg egy kis szellőtől elől is megfagynék.


De maradva a hőkeverésnél, utolsó mondatra mi a válasz?

Akárhogy nézzük, szerintem kevesebb energiába telik mondjuk napi egyszer felmelegíteni a fürdőt, mint melegen tartani.

2015. nov. 10. 16:03
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja, hogy fürdőszobát szeretnél fűteni vele csak fürdéskor, vagy még annyit sem, csak amikor kiszállsz a kádból?
2015. nov. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Persze. Miért is akkor akarnék fűteni, mikor levetkezek? Akkor akarom bekapcsolni, mikor már megfürdöttem, hogy mire kijövök onnan, addigra meleg legyen. :D Ezt mégis hogy gondoltad? Ha nem akarom egész nap fűteni az szerinted hülyeség, ezért feltételezed, hogy azt a rövid időt is akkor akarom fűtésre használni, amikor nem vagyok ott? Vagy szerinted csak annak van értelme, hogy 24 órán át fűtsek, csak, hogy 1 órán át is meleg legyen?
2015. nov. 30. 14:25
 6/9 anonim ***** válasza:

Ide jó egy levegőt melegítő ventillátoros hősugárzó is.

A kérdés pedig, hogy mikor fűtenél, gondolom amiatt lett megkérdezve, mert egy fűtetlen helyiségben elkezdesz megfürdeni, és fűteni. Kiszállsz, megtörölközöl, megszárítod a hajadat, kiakasztod a törölközőt száradni és kikapcsolod a fűtést. A fürdéskor, és a száradáskor képződött magas páratartalom pedig a fűtés nélkül maradt helyiségben elkezd kicsapódni a hűlő falakra.

Szóval a következő kérdésed majd az lesz, hogy hogyan lehet a penészt megszüntetni a falakon...

2015. dec. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De nem igazán válaszolt senki sem...
2015. dec. 1. 12:54
 8/9 anonim ***** válasza:
Dehogynem! Többen is mondják a hőlégkeveréses hősugárzót. Különösen arra a mondatodra, hogy a levegőt akarod felmelegíteni. Mert az infra sugárzás téged melegítene, nem a levegőt. Ha a levegőt akarod felmelegíteni gyorsan, egy olcsó ventillátoros hősugárzót válassz, ahogy többen javasolták már előttem.
2015. dec. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az utolsó mondatra például melyik válasz vonatkozik?
2015. dec. 19. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!