Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Felvételről hallgattad már...

Felvételről hallgattad már vissza a hangodat? Koponyacsontok miatt halljuk másnak a hangunkat, mint amilyen valójában?

Figyelt kérdés

Felvételen hallottam a hangomat és teljesen másnak hallottam,mint amilyennek én hallom.

A koponyacsontok miatt halljuk másnak a hangunkat?

Vannak olyan filmszínészek,akik nem nézik vissza a filmjeiket.

Talán emiatt is?

Gondolom mást ad vissza egy mobil diktafonja,mint egy profi eszköz.


2015. nov. 15. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:
A csontok miatt más a hang, igen. A színész viszont nem feltétlen ezért nem nézi vissza a filmjét. Egyszerűen neki az egy munka volt, benne volt hetekig-hónapokig, mindent tud róla, nem érdekli. Az írók se olvassák a saját könyveiket.
2015. nov. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is hallgattam már vissza és teljesen más, mint amilyennek én gondoltam. Fura :) Én normálisnak hallom a hangomat, de felvételről meg olyan nyávogós :S

Szerintem a színészek inkább azért nem szeretik magukat visszanézni, mert úgy is találnának benne valami hibát, amit már nem tudnak kijavítani. Vagy csak simán zavarban vannak, ha magukat látják.

2015. nov. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
te is magasabbnak hallod felvételről, mint amikor csak beszélsz és hallod?
2015. nov. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Az nem jutott eszedbe,hogy a felvétel is torzíthat és torzít is?
2015. nov. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én rádióztam, ott nemhogy felvételről, de azonnal visszahallod magad egy fejhallgatóból. Na az is érdekes élmény első alkalommal :)
2015. nov. 16. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Attól függően, mivel veszed fel, a felvétel is torzít(hat)

2. Tényleg máshogy hallod belülről, de egy színész/énekes, stb. ezt megszokja. Aki nem nézi vissza, az nem emiatt.

2015. nov. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"a felvétel is torzíthat és torzít is"

Igen - de SOKKAL kevesebbet, mint a csontjaid.

2015. nov. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
79%

Amikor felvételről hallod a hangod, akkor nem hallod azt az "áthallást" ami a saját szervezeteden belül zajlik le. Ennyi. Nem torzít semmi.

A saját hangod 2 úton érkező rezgés összessége amikor te "online" hallod magad.

Ezzel szemben a felvételről egy úton érkezik, hiányzik a "fele".

Dugd be a füled és beszélj úgy. Amit "hallasz" ilyenkor, az nincs a felvételen. Ez főleg alacsonyabb frekvencián erőteljesebb, így a felvételről ezért "hiányzik" ez a tartomány, ezért gondolod a felvételt magasabbnak mint amire számítasz.

A felvevő eszközök minősége és a mintavételi frekvencia nem igazán befolyásolja a jelenséget, nem ez az eltérés forrása.

2015. nov. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!