Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért lesz másabb a hangom,...

Miért lesz másabb a hangom, ha visszahallgatom felvételről, vagy mikrofonbeszélgetésből?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem, hogy mélyebb lesz kicsit a hangom, ha mikrofonba beszélek valakivel pl skypeon, és hallom nála a hangom. Akkor is, ha felvevőprogramot használtam.

Akivel beszélek, ő is azt mondta, hogy alapba ilyen mélyebb a hangom.

De én ezt magasabbnak hallom élőben.


Akkor most ez a mikrofon miatt van, vagy más miatt?


Szeretnék énekelni tanulni, csak honnan tudom, hogy jó a hangom, ha én máshogy hallom, mint mások?


Tényleg akkor valójában mélyebb a hangom, vagy teljesen ugyanolyan, mint ahogy én élőben hallom magam?


19/F



2014. júl. 29. 19:40
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Vagyis én valamivel magasabbnak hallom magam, viszont felvételről sokkal mélyebb. (vagyis nem sokkal, de azért mélyebb)
2014. júl. 29. 19:41
 2/22 anonim válasza:
69%
Hát ha minden igaz a hangodat te másképp hallod mint a külvilág, mármint "bent". Én úgy tudom, hogy ahogy videóról meg hasonlókról hallod az az igazi
2014. júl. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Én azt olvastam, hogy a mikrofon, vagy videó torzít valamennyit. De ennyit? Vagy alapba ilyen, még ha nem is torzít?
2014. júl. 29. 19:49
 4/22 A kérdező kommentje:
Haverom hangját ugyanolyannak hallom mikrofonban, mint élőben. Akkor ő is másképp hallja, ha beszél?
2014. júl. 29. 19:50
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
A saját hangod nem olyannak hallod amilyen, mert nem csak a levegő közvetítésével jut el a hang a füledig, hanem a saját koponyádon, szöveteiden keresztül is. A barátod hangját mindig kívülről hallod. Akkor is, ha skype-on beszél, akkor is, ha élőben.
2014. júl. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Hardy Weinberg ***** válasza:
100%
A koponya csontjai is vezetik a hanghullámokat, ezért amikor beszélünk tulajdonképpen kétféle hangot hallunk, a csontvezetés illetve a levegővezetés útján terjedőt. A mikrofon viszont csak a levegőben terjedő hanghullámokat veszi fel, így felvételről mindenki kicsit másképpen hallja a saját hangját (úgy ahogy mások szokták hallani).
2014. júl. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Akkor az "eredeti" hangom ezek szerint mélyebb, és a mikrofonos az igazi, akármilyen rossz minőségű (olcsó) a mikrofon?
2014. júl. 29. 20:16
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Az eredeti hangod az, amit kiadsz a szádon. Ennek a magassága műszerrel mérhető. Amiről te beszélsz, az az érzet. Ha két "mérőműszert" használsz, az két eredményt ad. (itt az egyik a levegőn át, a fülkagylóban érzékelt hang, a másik ennek és a koponyacsonton át érzékeltnek a szuperpozíciója. Ezt dolgozza fel az agyad érzékké.)
2014. júl. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Utolsó igen, az érzetre, hallásra értem. Tehát a hangom eredetileg mélyebb, csak én hallom magasabbnak?

Sima mikrofonnal valós képet kaphatok róla?

2014. júl. 29. 20:34
 10/22 anonim ***** válasza:
82%

A mai mikrofonokkal és hangszórókkal már közel valós közvetítést kapsz a hangodról.

Ez az igazi - nem az, amit beszéd közben hallasz.

2014. júl. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!