Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a rezonancia szükséges és...

Mi a rezonancia szükséges és elégséges féltétele?

Figyelt kérdés
2015. nov. 16. 14:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Bizonyos időn belüli ugyanazon a pályán történő oda-vissza irányú mozgás vagy ható erő, ha jól fogalmazom.
2015. nov. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Wadmalac ***** válasza:
Sajátfrekvencia és azzal szinkronban lévő gerjesztés?
2015. nov. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És mi a szükséges feltétele és elégséges feltétele külön-külön?
2015. nov. 16. 15:01
 4/9 anonim ***** válasza:
A rendszer sajátfrekvencia és a gerjesztőfrekvencia közel azonosnak kell lennie és a csillapításnak elegendően kicsinek kell lennie.
2015. nov. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A szükséges feltétel az, hogy legyen gerjesztés.


Az szükséges és elégséges feltétel pedig az, hogy a gerjesztés frekvenciája essék egybe a rendszer (valamelyik) sajátfrekvenciájával.


Nem kell teljesülni annak, hogy a csillapítás elég kicsi legyen. Ha van csillapítás, akkor is létrejön a rezonancia, csak nem veri szét a berendezést (annyira)...

2015. nov. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha a csillapítás elég nagy akkor az egy periódus alatt közölt energia felemésztődik és nem összegződik a periódusok alatt.Ebben az esetben nincs rezonancia !!!!!!!!!!
2015. nov. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csakhogy a "felemésztett energiát" utánpótolja a külső gerjesztés... Már hogy a fenébe ne lenne rezonancia. Ha növeled a csillapítást, akkor annyi történik, hogy az amplítúdó csökken, de ettől függetlenül még van rezonancia!
2015. nov. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A rezonancia azt jelenti hogy az amplitúdó minden (nem a végtelenségig) egyes periódus után növekszik mert a rezgő rendszer egyre több energiát tárol. Ha az egy ütem során a csillapítás által elvitt energia eléri a gerjesztő forrás által betáplált energiát akkor az amplitúdó nem nő tovább.És nyilván van olyan eset amikor ez egy periódus alatt is megtörténik.

De ha nekem nem hiszel akkor talán olvasd el ezt:

[link]

Vagy ezt:

[link]

2015. nov. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Értem mire gondolsz, arra az esetre, amikor a Lehr-csillapítás nagyobb mint egy.

Ebben az esetben valóban nincs rezonancia, hiszen a rendszernek nincs sajátfrekvenciája (pontosabban komplex).


Ez az eset viszont egy aperiodikus folyamat, vagyis rezgésekről szó sincs, a sajátértékek tiszta valósak...


Amikor én rezonanciáról beszéltem, akkor azt csak rezgési folyamatokra értettem, hiszen ilyenkor van értelme sajátfrekvenciáról beszélni.

2015. nov. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!