Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi van a robottestest fejleszt...

Mi van a robottestest fejlesztésével?

Figyelt kérdés
Van 1 nagyon régi cikk, 2013 as asszem, egy nyaktól lefelé béna embernek a fejét akarták egy robottestre erősíteni. A robottestet az agyával irányította volna, nem tudom mi lett vele, nincsenek fejlemények, 1 ideig nagy sláger volt a hír hogy 10 év és mindenkinek lehet robotteste (a tudatot még nem másolják át), most meg sehol semmi. Egy robottesttel jóval tovább élne az alany, állandó vérnyomás, jobb fizikum. Az ételt gondolom infúzión keresztül kapná a véráramba hogy onnan a fejet "etesse" nem tudom másképp írni. Az oxigént is, az orrával venné a levegőt, robottüdőből meg a véráramba menne az O. A robottestnek a fejjel összekötött vérkeringése lenne, tehát nem lenne érelmeszesedéses probléma. Az agy 150 évig is bírja, bár lehet hogy már kicsit agyhalott lesz addigra, de akkor is érdekes téma, kb. ennyit írtak a cikkben, de most hol tartsa kutatás? A srác már biztosan vagy meghalt vagy robottestben él. Én nem tartom ezt túlságosan távoli jövőnek, már tudnak egész lábat, kezet csinálni, az illető mozgatja, érez vele, az impulzus remekül áthalad a robot testrészből a biomassza szövetbe. Miért ne lehetne egész testeket csinálni?
2015. nov. 17. 20:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Én nem is hallottam ilyenről.
2015. nov. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az 1 dolog.
2015. nov. 17. 21:01
 3/8 Wadmalac ***** válasza:

Ez valami bulvármédia által felfújt terv lehetett. Ettől még igen messze vagyunk. Igen, vannak már robotvégtag-fejlesztések, reménykeltő eredményekkel, de egy komplett robottest még közel sem valósítható meg.

Az emberi fej testről leválasztása meg egyelőre nem csak orvosilag, de etikailag is kizárt.

Veszélyes dolog jósolgatni, de szerintem ilyesmitől még olyan 20-50 év választ el minket. Rengeteg technikai és orvosi nehézség vár még megoldásra.

Személyes véleményem szerint egy olyan megoldás, illetve hasonló, mint amiről a "Surrogates" film szól, előbb fog megvalósulni.

2015. nov. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Utána nézek, nem tartom olyan távolinak. Etnikailag nem befolyásol semmit. Az 1 nem létező dolog. Néhány embernek. Miért nehezen megvalósítható? 1 pár csukló kéne, alumínium, meg egy igényes keringési rendszer, a fejet meg összekötnék vele, nem hiszem hogy nehéz lehet. Hajtottak már végre fejátültetést, de agyátültetést is állatokon, már mikor...a 2. vh idején. Amúgy már nem nagyon fejlesztik a robotvégtagot, már rég ki van fejlesztve, használatban van.


https://www.youtube.com/watch?v=x_zGiqV7Bmk


https://www.youtube.com/watch?v=VtDQc-4wGvM

2015. nov. 18. 16:21
 5/8 anonim ***** válasza:

"1 pár csukló kéne, alumínium, meg egy igényes keringési rendszer"


Végülis a buta embernek minden egyszerű

2015. nov. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ne személyeskedjünk, inkább írd le, hogy Te szerinted miért nem ilyen egyszerű. A váz, felépítmény, test szerintem nem bonyolult, lehet akár üreges is, vagy tömör vas. Kell bele vékony csőhálózat, melyen keresztül vér fut. 1 tüdő. A táplálkozás megoldása valóban nem egyszerű, mivel nincs kiválasztás a szervek hiánya miatt, replikálni azokat nehézkes, így csak vitaminok, ásványi anyagok, és 1 kis kalória kéne a fejnek. Túl sok energiára nem lenne szüksége, hiszen árammal működik a test. Meg lehetne tölteni is. Lehet, hogy igazad van, de akkor fejtsd ki kérlek, miért, hagy legyek én is okos! ^^
2015. nov. 18. 18:27
 7/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Hajtottak már végre fejátültetést, de agyátültetést is állatokon"

...és életben is maradtak pár órát.

Ennyi.

Az agyi motoros ingerek összekötése bármi elektronikával épp most van csak a legalapabb kísérleti fázisban, a gondolati irányítás is, sehol nem tartunk még.


Megjegyzés: etika meg etnika qra nem ugynaaz. :)

2015. nov. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem! :)
2015. nov. 19. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!