Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A binaural sound igazolható,...

A binaural sound igazolható, hogy működik?

Figyelt kérdés

Tehát a hatása leellenőrizhető? Tényleg van olyan tulajdonsága az agynak, hogy ha 2 félteke eltérő magasságú hangot hall beáll a magasságok külömbségének megfelelő agyi hullám-akivitására Hz ben? Én nem lettem tőle álmosabb. Vannak ilyen tudományos bizonyítások, vagy placebo? Vagy lassan működik? Ezzel lehet aludni, meditálni? Garantáltan működik, tehát csinálhatok akármit, akkor is hatni fog, vagy ellazult állapotban kell lennem? Esetleg csak a hangra kell koncentrálnom?


VIGYÁZAT, MAGAS HANGOT TARTALMAZÓ VIDEÓANYAG!


https://www.youtube.com/watch?v=-hhcAyfp2Kc


2015. nov. 18. 20:53
 1/5 A kérdező kommentje:
Csak stereo fülhallgatóval működik. Csak az tud 2 oldalról eltérő hangot kiadni. 3d-s hallás.
2015. nov. 18. 20:54
 2/5 anonim válasza:
Elvileg ha becsukod a szemed, akkor jobban érzed. Mondjuk nekem nyitott szemmel is megvan az érzés. De ugye mindenkinek más. :)
2015. nov. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy Neked működik. De ez tudományosan bizonyítható? Vagy egy ezoterikus maszlag...
2015. nov. 18. 21:04
 4/5 anonim ***** válasza:

"Én nem lettem tőle álmosabb. Vannak ilyen tudományos bizonyítások, vagy placebo? Vagy lassan működik?"


Meghallgattam, de nem csak ezt, hanem kerestem a youtuben videókat róla, de hiába hallgattam végig őket, nem éreztem semmit. Úgy látszik vannak, akik érzékenyebbek erre, és vannak, akik jobban bírják. Én az utóbbiba tartozom, meg valószínű te is kérdező. De a monoton hangoktól meg monoton dallamoktól amúgy is könnyebben elálmosodik az ember, ezért én úgy gondolom, hogy ez nagyobb hatással van az emberre, mint az agyhullámok rezgése.

2015. nov. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én fél óráig hallgattam. Többet. Igazad lehet.
2015. nov. 23. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!