Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan igazolható a következő...

Gyakor kérdése:

Hogyan igazolható a következő állítás? (Hidrosztatika)

Figyelt kérdés
Egy általános alakú (értsd:szabálytalan) testre folyadékban, a folyadék nyomásából származó erő zérus.(Az erők eredője nulla) Valami levezetés jó lenne hozzá, nem találtam interneten, de remélem valaki be tudja linkelni/levezetni az igazolását. Előre is köszönöm.
2010. ápr. 10. 14:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezzel az a baj, hogy nem igaz.
2010. ápr. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ottvan a felhajtóerő, én sem értem miért nem kell belevennünk... gondolom elhanyagolható vagy valami hasonló lehet... :/
2010. ápr. 13. 18:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Az állítás levezetés nélkül józan megfontolások alapján szövegesen bizonyítható:

Amennyiben a folyadékba merülő test a folyadék belsejében nyugalomban van, akkor a rá ható erők erededője zérus. Ha nem zérus lenne, akkor az erők eredőjének irányába gyorsulna Newton II. törvénye alapján. De mivel nyugalomban van, az állításod igaz, és bizonyított!

2010. ápr. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezt magyarázd egy szabálytalan alakú testnek is, vagyis egy kőnek, mert ő még nem tudta... :))

Vagy pedig azon szabálytalan alakú testeknek, akik túl mélyre merültek és nem tudtak feljönni. (búvárok)

2010. ápr. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!