Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Létezik-e ilyen mechanikai...

Létezik-e ilyen mechanikai eszköz, és ha igen, mi a neve?

Figyelt kérdés
Egy olyan eszközt keresek ami egy fogaskerékhez (fogaskerék mint hajtóeszköz) csatlakoztatva megforgat egy tárgyat 180 fokos irányba. Továbbá, amíg a fogaskerék 360 fokot forog, addigra az adott tárgy négyszer (vagy más meghatározott mennyiségszer) tesz 180 fokos fordulást, a lehető leggyorsabb fordulattal. Például a fogaskerék 90 fokos részénél, a tárgy forog egy közel azonnali 180 fokos fordulatot, és nem folyamatosan fordul a fogaskerék 90 fokos részéig, utána a fogaskerék 180 fokos részénél egy közel azonnali forgás és így tovább amíg elér egy kört a fogaskerék, majd újra az egész.

2015. dec. 3. 00:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hiányos fogú kerékkel lehet ilyet csinálni.

Szép nagy fogaskerék kell, de csak a 4 átellenes részén vannak fogak. A tárgyadon egy kis fogaskerék van.

Hátránya, hogy amikor nem forgatja, akkor nem is rögzíti a tárgyat, csak ha nagyon gondos a megmunkálás.

2015. dec. 3. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Wadmalac ***** válasza:
100%
A fent leírt hiányos fogaskerék és a kapcsolódó teljes fogaskerék kombinálható egy bütyköstárcsa-féltárcsa párossal és akkor a szöghelyzet-biztosítás is adott.
2015. dec. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hol találok bütyköstárcsa-féltárcsa párost? A neten kersegettem, de csak bütyköstárcsát találtam. Amúgy köszi az eddigi válaszokat.
2015. dec. 4. 16:30
 4/5 Wadmalac ***** válasza:

Sehol nem találsz, olyat kell csinálni, ami ide jó.

Ezt azért geometriailag jól megtervezni, hogy szinkronban legyen a fogaskerékkel is, hát nem öt perc.

2015. dec. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Wadmalac ***** válasza:
100%

Szerintem ez a legmegfelelőbb a te célodra:

[link]

2015. dec. 8. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!