Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Matekosok. Egyenes egyenleteiv...

Matekosok. Egyenes egyenleteivel feladat megoldása?

Figyelt kérdés

Már órák óta próbálok rájönni a megoldásra, de nem találok összefüggéseket.


A feladat: A háromszög 2 oldalának egyenlete 5x-4y+15=0 és 4x+y-9=0. Súlypontja T(0,2). Határozd meg a háromszög csúcsait.


Szóval, a C pontot sikerült meghatároznom a következő összefüggés alapján: {C} = a metszet b (vagyis a C pont az a és b oldal metszete, melynek adottak az egyenletei). Ez alapján C(1,5).


De nem tudok tovább menni. A és B pont kell még, próbáltam több egyenletet is felírni, de csak 4 ismeretlenes egyenletet kaptam. Egy egyenletet még ki tudtam vadászni, ez ebből az összefüggésből jön: tc = TC (azaz a tc egyenes egyenlete egyenlő azzal a szakasszal, amelyen a T és C pont is rajta van). Ebből jön, hogy tc = 3x-y+2=0. Viszont kell még 3 egyenlet, tudna valaki segíteni?


Előre is köszönöm!


ui.: Csak az egyenes egyenleteit használhatom, pl.: 1 ponton és 2 ponton áthaladó egyenes egyenletei és egyenes iránytényezője ill. annak egyenletei (habár szerintem ez utóbbi most nem segít).



#matematika #egyenes #egyenes egyenlete #egy ponton áthaladó egyenes #két ponton áthaladó egyenes
2015. dec. 12. 17:14
 1/4 anonim ***** válasza:
a súlypont tulajdonságaiból kell kiindulni
2015. dec. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mire célzol pontosan? Próbáltam meghatározni a felezőpontokat is, de 4 ismeretlent kaptam eredményül. Mi összefüggés van a 3 metsződő egyenes között? Tudom, hogy a súlypont a felezőpontokból húzott egyenesek metszete, melyek áthaladnak a csúcsokon, de még mindig nem látom, hogy mi adja meg pl a C' pont koordinátáit. O.o
2015. dec. 12. 17:27
 3/4 anonim ***** válasza:
A súlypont x és y koordinátája megegyezik a háromszög csúcsainak x és y koordinátáinak számtani közepével.
2015. dec. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Fibonacci ***** válasza:

(-3; 0)

( 2; 1)

( 1; 5)

2016. jan. 7. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!