Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Lehetséges hogy megölje magát...

Feketeruhasember kérdése:

Lehetséges hogy megölje magát egy ember pusztán akarattal?

Figyelt kérdés

Úgy értem oly módon hogy csak úgy meghal....tehát nem leugrik valahonnan vagy mérget vesz be vagy leszúrja magát vagy lelővi magát hanem bárhol bármikor egyszerűen koncentrálva képes pl megállítani a saját szívét pl eképpen meghalni? vannak erre a történelem során példák?

Pl valakit kínvallanak vagy elrabolnak és nincs más mód a "menekülésre" de meg van teljesen kötözve úgy hogy moccanni nem bír, így még csak a falnak sem futhat..


2015. dec. 19. 00:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem lehetséges, az ember nem tudja megnyomni az agya "off" gombját, nincs is ilyen "kapcsoló" az agyban, ami minden elektromos jelet megszüntet.
2015. dec. 19. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És még hasonló eset sem feltételezhető hogy valaha megtörtént? Fulladással max úgy tudom elképzelni ha valaki le tudja nyelni a saját nyelvét bár nem tudom ez mennyire hatásos...és hogy egy nem megkötözött ember képes e ellenállni hogy kihúzza az ujjával a nyelvét, én még arra gondoltam hogy ha valaki képes arra hogy leharapja a saját nyelvét abba el lehet vérezni? Ezek mind olyan dolgok amiket álltalában a legszorultabb helyzet is meg tud tenni az ember ha van elég akaratereje és megvannak a fogai bár én próbálgattam de az a rossz hogy az emberben van egy gát amit nem tud kikapcsolni mert minél erősebben harap rá a nyelvére annál jobban fáj így viszont képtelen mégerősebben harapni az ember..
2015. dec. 19. 01:26
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvedet nem tudod lenyelni, egyrészt nem tud olyan pozícióba hajolni, hogy lemenjen az eleje, másrészt mégha valahogy sikerülne is, mert ilyen hajlékony nyelved lenne, mint a hangyásznak meg pár másik állatnak, akkor is felköhögnéd ösztönösen.


Az ember is csak egy gép, és vannak funkciók, amiket nem tud elvégezni, mert nincsenek olyan idegpályák, mozgásszervi részek, amik lehetővé tennék.


Az agyat például nem lehet kikapcsolni, mint egy számítógépet. Bármennyire is koncentrálnál rá, max el tudnál aludni, vagy behipnotizálni magad egy ilyen mély meditációba, mint a buddhista szerzetesek, de agyhalált okozva nem lehet véghez vinni. Mielőtt megkérdeznéd, a szívet se lehet így "kikapcsolni".


A saját nyelvedet leharapni elvileg letudod, de hatalmas akaraterő kell hozzá, és nem okozna halálos vérzést. A sztálinista Szovjetunióban volt ilyen kínzás, hogy kitépték valakinek a nyelvét. Többé nem tudott értelmesen beszélni, de nem vérzett el, és rohadtul fájt.


Szóval az akaraterő egy véges dolog, nem tudsz tudatosan a teljes tested felett uralkodni, vagy azért, mert valamilyen funkciókban a reflexek dominálnak (pl. nem tudod megakadályozni, hogy a szinuszcsomó ritmikusan kisüljön a szívet dobogtatva), vagy nincs olyan idegpálya vagy biológiai kapcsoló, ami lehetővé teszi a funkciót (agy kikapcsolása).

2015. dec. 19. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Fulladásra max úgy tudom elképzelni, hogy nem vesz levegőt. Bár (elvileg) reflexszerűen elindul a levegővétel egy idő után. Erre búvárok esetében több példa is van, hogy elfogyott az oxigénje vagy oxigénpalack nélkül ment le(, csak akkor vizet lélegzett be). Lehet van aki meg bírná csinálni, mivel lehet van akinél nem indul be reflexszerűen. Mivel vannak alvajárók is akiknél a mozgásfunkciókat nem blokkolja le az agy mozgás közben. Van (alien hand syndrome) idegenkéz szindróma is mely egy neurológiai rendellenesség meg még folytathatnám a sort. Miért ne lenne olyan aki puszta a akaratából meg tudná csinálni hogy többé ne vegyen levegőt? Bár nem tudok ilyen esetről.

Viszont volt egy eset 2000 körül vagy legalább is akkortájt hallottam a részletekre már nem emlékszem. Volt egy koma aki nyert egy hét ingyen netezést meg talán étel és ital fogyasztást. Nonstop üzembe működött az a netkávézó. A koma ki akarta használni a nyereményét ezért egy hétig nem is aludt egy percet sem. Végül amikor felállt és ment wc-re összeesett és ment a másvilágra. Nem volt célja meghalni, de a végkimerüléstől belehalt.

2015. dec. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: A nem vesz levegőt dolog szerintem kilőve olyan szempontból hogy addig talán elképzelhető hogy ájulásig nem vesz levegőt valaki de utána beindul eszméletlen állapotban a lélegzetvétel és magához tér az ember gond nélkül.
2015. dec. 19. 15:55
 6/10 anonim ***** válasza:
Kérdező ezt értelmezted, hogy ezt ilyen formában állítottam? : "Lehet van aki meg bírná csinálni, mivel lehet van akinél nem indul be reflexszerűen. Mivel vannak alvajárók is akiknél a mozgásfunkciókat nem blokkolja le az agy mozgás közben. Van (alien hand syndrome) idegenkéz szindróma is mely egy neurológiai rendellenesség meg még folytathatnám a sort. Miért ne lenne olyan aki puszta a akaratából meg tudná csinálni hogy többé ne vegyen levegőt?"
2015. dec. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mert egy amúgy egészséges és neurológiailag is meg agyilag meg minden szempontból épp embernél ez nem működik.


Tudom jobban is feltehettem volna a kérdést, nem téged méltatlak, az én hibám.


Szóval akkor hogyan kell? Komolyan szeretném tudni.

2015. dec. 20. 00:15
 8/10 anonim ***** válasza:
Az egyik foga helyére beültetnek egy ciánkapszulát melyre ha elég erősen ráharap akkor az eltörik és meghal. Állítólag alkalmaztak ilyet.
2015. dec. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát de ez olyan mint a pisztoj kis túlzással, ez csalás...Nem erre voltam kíváncsi.
2015. dec. 20. 20:49
 10/10 anonim válasza:
Szia. Szerintem te arra vagy kíváncsi, hogy hogyan lehetsz öngyilkos szenvedés nélkül. Nos szerintem ami a legkevesebb szenvedéssel járna, az az lenne, hogy ha bedugnád a fejed egy sütőbe és megnyitnád a gázcsapot. Altatót is be lehet venni és akkor biztos benn maradsz a sütőben. :-D De nem fogod merni megtenni, én sem mertem, sajnos az ember nem így működik, ha nincs megírva neki az öngyilkosság, akkor nem lesz képes rá...
2016. jan. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!