Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Matematikat kell tanitsak 2...

Matematikat kell tanitsak 2 osztalyban a 6os szorzotablat kell megtanitsam a gyerekeknek, a neten nem talalok semi otletet. Lecketevet kell irjak segitetek?

Figyelt kérdés
nagyon szepen megkerlek sgitsetek nekem nagyon fontos lenne
2015. dec. 28. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Alapozhatsz arra, hogy a kettes és hármas szorzótáblát már tudják, a hatosban mindig a duplája van annak, ami a hármasban. (Illetve erre különféle variációk, hogy könnyebben megjegyezzék.)


Aztán azt is elmondhatod, hogy páros számokkal szorozva a hatot, az eredménynek rímelnie kell:

hatszor kettő az tizenkettő,

hatszor négy az huszonnégy,


Meg nyilván vissza kell kérdezni, amit elmondtál, tehát játszhattok számkirályt vagy tökömtudja.


(Nem tanár vagyok, csak visszaemlékszem, miket csináltam másodikban.)

2015. dec. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te nem tanítasz sehol, hanem troll vagy!

Alsó tagozatos tanítónak MINDENT kell tanítania!

Egy tanító jobban vigyáz, hogyan írja a kérdést, az, hogy "telefonról írok" nem kifogás.

Újraolvasni a telefonon írt szöveget is lehet, még elküldés előtt.

2015. dec. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha már tudják a szorzás fogalmát, akkor egyszerű a dolgod, elmondod, hogy ugyan az, mint a 2-es, 3-as, 5-ös szorzótábla, csak hatos számmal.

G.

2015. dec. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Mikor mi a szorzótáblát tanultuk, az elején mindig fel volt írva a táblára, meg kaptunk papíron is táblázatot, hangosan kellett közösen felolvasni, aztán magunktól, segítség nélkül, minden óra elején és végén még közösen, aztán szépen egyenként is fel kellett mondani mindenkinek. Tehát úgy tanultuk meg, mint egy verset.
2015. dec. 29. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A verses módszert én nem javaslom… Pont a matekot öli meg a szorzótáblában, és ha csak az megy, akkor esélytelen, hogy megértsék, aztán később iszonyatosan rühellni fogják a matekot. (Mondjuk erre egyébként is aránylag nagy esély van.)
2015. dec. 29. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szintén arra szavazok, hogy trollkérdés.

Ha mégsem, akkor meg egy nagyon pancser főiskolai hallgató. (És nem Magyarországon.)


Kérdező, drága, ha komolyan érdekel a téma, nem kell ehhez net. Vegyél elő egy pár 2.-os tankönyvet és munkafüzetet. Meg a TP-jegyzeteidet...

2015. dec. 29. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek azokkal, akik (röviden) trollnak tartják a kérdezőt. Továbbá azzal is, hogy ennyi ismerettel, isten őrizz gyereket engedni a kérdező közelébe. Aki egy elvégzendő teendőről ennyi "szakértelemmel" kérdez, alkalmatlan a feladat elvégzésére.
2015. dec. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%

#4, csak ezt ne! A legjobb módja, hogy a gyerek nyűgnek érezze az egészet és csak bemagolja a szorzótáblát, amivel persze semmit sem fejlődnek a matekos képességei.

A módszert kell elmagyarázni, almákkal, üveggolyókkal vagy akármivel!

G.

2015. dec. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!