Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Programozható áramforrás...

Programozható áramforrás kiinduló ötletek?

Figyelt kérdés

Szeretnék készíteni egy programozható áramforrást a következő specifikációkkal:

-Mikrokontrollerrel vezérelhető dc-dc konverter (real-time feszültség-állítás)

-10A áramleadás (ezt hosszútávon is el kell, hogy viselje)

-Bemenő feszültség: 5-9V

-Kimenő fesz: 2-10V (előny, ha lemegy 2V alá, és nem olyan nagy tragédia, ha csak bemenő fesz alá szabályoz)

PWM nem jó, és energiatakarékosnak kell lennie, tehát egy programozható ellenállás vszeg kevés. Van valami ötletetek, hogy milyen IC-vel lehetne ezt megvalósítani?


2016. jan. 1. 13:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Energiatakarékos --> kapcsolóüzemű (stepdown?)


Mivel lesz benne uC, ezért semmi külső ict nem használnék, a uC tud PWM-et, programban könnyedén variálod a kitöltést és frekvenciát, csak ez azért veszélyes, mert ha elrontod a programot (amíg próbálod megírni), akkor rövidzár is felléphet, elég a kapcsolóelem, step-down-nál mondjuk nem.


Akkor most mi kell? Fesz vagy áramgenerátor?

Kell egy áramfigyelő ellenállás és egy kimeneti fesz. figyelő osztó is a többit meg elvégzi a uC programja.

2016. jan. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Sajnos elég laikus vagyok a témában, ezért szeretnék valami olyan megoldást, hogy lenne egy nagyáramú feszültségszabályzó IC, és ezt vezérelném mikrokontrollerrel. A kimenő feszt így én variálnám valós időben a mért áram függvényében. Akár PWM is jó lehet, de akkor legalább párszáz Hz-et tudnia kellene.

(az IC alatt integrált áramkört értek, nem tudom mi az az uC)

2016. jan. 8. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!