Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Állatorvos szeretnék lenni....

Állatorvos szeretnék lenni. Szerintetek sikerülhet? :/

Figyelt kérdés

Februártól kezdem a felkészülést.

Biológiából es kémiából szeretnék emelt szintű érettségit szerezni.

Magantanarhoz fogok járni mindkét tantárgyból. A két tantárgyat külön gondoltam megcsinalni,mert egy emeltre szerintem könnyebb fókuszálni, mint még egy olyan nehéz tantárgyra. Értem ezalatt, hogy a biológiara 7honapom van, a kémiara 6honap es 90%+ a cél. Most fogok érettségizni, de az állatorvosi lehetőség csak az utolsó évben jutott eszembe ujra. Biológiából jeles voltam, kémiából akadtak gondok, de remelem a magántanár segítségével ez megoldódik. Tudom, hogy késő es nem olyan szakma, amit ha megunok akkor váltogathatom. Tényleg ezt szeretnem csinálni, es ha kell éjjel nappal tanulok rá, ha van rá esélyem, hogy sikerüljön. Mindig is állatorvos szerettem volna lenne, de a barátnőim folyamatosan hülyének néztek, es en éreztem szarul magam ha a biológiai dolgozataim jol sikerültek.. Csak azt kérdeztek folyamatosan, hogy ezt te honnan tudod?:O Na vajon honnan tudnám szerintetek ha nem a tankönyvekből? Hisz velük ellentétben en foglalkoztam az anyaggal es nem a kocsmát jártam. Majd jött a csodálkozás, hogy tudom a választ a kérdésre. Miután szóvátettek, hogy mi a véleményük abbahagytam es informatika faktot vettem fel, (ahogyan ők, mentem utánuk) a két természettudományos tantárgy helyett. Orbitális hülye vagyok, amiért hagytam magam befolyásolni.

Ilyen határral, de szorgalommal es kitartással szerintetek sikerülhet?



2016. jan. 11. 21:51
 1/5 A kérdező kommentje:
*ilyen háttérrel
2016. jan. 11. 21:54
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja.
2016. jan. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha hajlandó vagy érte tenni, akkor sikerülhet. Azért legyen B terv is, mert az állatorvosira elég nagy túljelentkezés van.
2016. jan. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

nem értem miért barátkozol ilyenekkel akik csak visszahúznak.

ha jól értem jövő ősszel tennéd le a bioszt és 2017.májusában a kémiát?

ez esetben most leginkább a jegyeidre koncentrálj és a többi érettségi tárgyra. úgyis halasztanod kell egy évet, akkor legalább a többi érettségi + pontvivő tárgyak jegyei legyenek jók.

mert duplázással bekerülni kva nehéz lenne..akiket ismerek és orvosira/állatorvosira járnak, a hagyományos módszerrel lett meg csak a pontjuk .

szerintem ha jó vagy bioszból, akkor ráérsz júniusban elkezdeni az érettségire, amikor már lezajlottak a többik.. én is érettségiztem tavaly belőle, nem annyira nehéz..

kémiát meg párhuzamosan kezdd el tanulni.


ugye egyértelmű, hogy az egyetemen sokkal több anyagot kell megtanulni rövid idő alatt+ egyszerre több tárgyat.

ezért mondom,őszinte tanácsként, hogyha nem sikerül 1 év halasztással a két emelt, akkor ne erőltesd.

reál irányban tanulok, több csoporttársam van aki az orvosin kezdte. oda is 2./3. alkalommal jutottak be és fél év után otthagyták. ezért is mondom, hogyha nem sikerül a 2 érettségire felkészülni egy év alatt, akkor utána ne erőltesd az orvosit.

de szerintem ha korrektül készülsz és komolyan veszed, akkor menni fog a 2 emelt! + a motiváció is ott lebeghet a szemed előtt:)

és mondom, a barátokat hagyd a fenébe, ha ilyenek.:)

2016. jan. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4# vagyok

azt kihagytam, hogy humán orvosira készültem egy darabig.. énis 12. félévében világosodtam meg, egyelőre úgy néz ki jól döntöttem, hogy mertem dönteni és azt választani amihez közelebb éreztem magam

2016. jan. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!