Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Lehet kapni olyasmi acéllemezt...

Lehet kapni olyasmi acéllemezt, ami rugalmas is, alaktartó vagy merev, de nem törik? Szélgenerátor lapátnak mi felelne meg?

Figyelt kérdés

Azaz, ami lapos, lemez táblában lehet kapni fémkereskedésben, de rugószerűen edzett, ha meghajlítanám maradéktalanul visszanyeri az alakját, nem törik meg, bírja a kis ívű hajlításkor fellépő terheléseket is.

Például szélgenerátor lapáthoz, ami csak az egyik végénél van befogatva kis szakaszon.



2016. jan. 14. 23:43
 1/4 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ilyen elvárásokhoz a kompozitok jobbak. A rugóacélok olyan mértékben ötvözöttek, hogy edzetlenül is nagyon rosszul hidegalakíthatóak, ha pedig edzetten rugalmassági határon túl vannak igénybe véve, törnek.

Házi megvalósításhoz én inkább az üvegszálas gyanta kialakítást javasolnám, mint ahogy a csónakok készülnek. Könnyű is, erős is, rugalmas is, ha törik, akkor sem szilánkosra, nem röpül szanaszét.

Még jobb, ha üvegszál helyett karbon szövetet raksz bele, tűrhető árban lehet már kapni.

2016. jan. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kinek mi a tűrhető ár... az ÜVETO lemezt néztem, de 5000/kg árnál elment a kedvem. Egy négyzetméter 11kg az 5mm-esből.
2016. jan. 15. 12:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is dolgozz üvegszállal, itt írnak hasonlóról:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__540..

Itt pl. elég sok minden le van írva, vannak árak is:

[link]

G.

2016. jan. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:

Én sem bolti lemezről beszéltem, hanem karbon-vagy üvegszövet és az berétegelve gyantával, formára.

Ahogy a tuning lökhárítókat csinálják.

hungarocellből kifaragod a formát, becsomizod fóliába és felépíted rá a héjat.

2016. jan. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!