Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mivel foglalkozik a hiper-geom...

Mivel foglalkozik a hiper-geometria? És mit jelent a "dim la.3" kifejezés?

Figyelt kérdés

A geometriai témáknál fölülről a 3.


[link]


2016. jan. 22. 12:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Több mint 3 dimenziós geometria.
2016. jan. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És a "dim la.3" kifejezés mit jelent?
2016. jan. 22. 17:31
 3/10 A kérdező kommentje:

"Több mint 3 dimenziós geometria."


Illetve ezt ki tudnád fejteni bővebben?

2016. jan. 22. 17:31
 4/10 anonim ***** válasza:

Te vagy az, aki a múltkor megkérdezett valamit a Lie-csoportokkal kapcsolatban? http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudoma..


Belekezdtem hosszas fejtegetésbe az 5. válaszomban, közben pedig nem is értesz a csoportelmélethez.

Most ezt kihagyom. Miért kaladozol így a wikipédia matematikai cikkei között? Ezeket egyetemen tanulja meg az ember, nem wikiről.

2016. jan. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

De az idézett mondatomat szívesen kifejtem bővebben.

A több mint 3 dmenziós geometria azt jelenti, hogy 4-től egészen a megszámlálható végtelenig terjedhet a dimenziók száma.

2016. jan. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Eltaláltad, én vagyok az. Azért nézegetem és teszek fel róla kérdéseket, mert érdekel a téma. Van választásom, hogy ostoba számítógépes játékokkal játszak, vagy menjek le bandázni, vagy nézzek matekból ezt-azt, ami érdekel. Én az utóbbit választottam. Nem kell kifejtened, elég ha egy rövid mondatban elmondod.


Sajnos még mindig nem tudom mi az a "dim la.3" kifejezés. A válasz elég csak egy rövid mondatban.

2016. jan. 22. 18:12
 7/10 anonim ***** válasza:

Semmit, ez egy igénytelen szócikk, látva a két sorral alatta, a felsorolás közepére behányt másik zárójeles megjegyzést.


Gondolom egy angol nyelvű jegyzetből sikerült odamásolni, és "dimension larger than 3"-t jelent.

2016. jan. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. :)
2016. jan. 22. 20:06
 9/10 A kérdező kommentje:
87%-os, te nem szeretnéd megszerkeszteni az oldalt? (Nem szórakozásból mondom).Már tettem fel ide néhány kérdést matekkal kapcsolatban, és egy 87%-os matematikus mindig tök jól megválaszolta, ő valószínű te vagy. Mivel a wikipédiát az olvasók szerkeszthetik, ezért én arra gondoltam, hogy egy-két matematikával kapcsolatos szócikket megszerkeszthetnél. Elég csak azokat, ahol látod, hogy rengeteg a hiba meg a hiányosság. Most már megtanultam, hogy előbb rákeresek a dolgokra a neten, mielőtt ide fölteszem őket. És szerintem ha 1-2 keresettebb wikipédás szócikk jól megvan szerkesztve, akkor kevesebben jönnének ide is kérdésekkel. Így viszont lehet hogy itt kérdezi meg, és ugyanúgy meg kell válaszolnod rá.
2016. jan. 22. 20:21
 10/10 anonim ***** válasza:
Néha szoktam szerkesztgetni, de csak az angol Wikipedia kisebb, elhanyagoltabb szócikkeit. Úgy gondolom, hogy a magyar Wikipediára magyar vonatkozású dolgokon kívül (történelem, kultúra, stb.) egyszerűen nincs szükség. Minden fiatal tanuljon meg rendesen angolul és olvassa az eredetit, ami a felhasználók számából adódóan amúgy is nagyságrendekkel kiterjedtebb és jobban felügyelt. Lehetetlen vele versenyezni.
2016. jan. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!