Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szerintetek mennyire igaz?

Szerintetek mennyire igaz?

Figyelt kérdés
Ha a gravitációs hullámok bizonyitását veszük, akkor a sötét anyagnak köze a gravitáció erősségéhez. Pl: ha egy lepedőt kifeszítünk, és rárakunk egy nagyobb gömböt majd berakunk egy kisebb gömbött, majd elkezd mozogni a nagyobb gömb körül, akk bekerül a gravitációs terébe. Na de ekkor az egész lepedő besüpped, az az a gravitációs tér végtelen. De ha berakunk alár egy erős ventillátort, ami a sötét energiát jelképezi, akk a gravitációs tér kissebb lesz, és minél nagyobb a sötét energia, annál kisebb a gravitációs tér. Így a sötét energiától függ a gravitációs tér.

#energia #gravitáció #gravitációs tér
2016. febr. 15. 22:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%

Igen, de csak irdatlan nagy méreteknél, millió vagy milliárd fényévnyi távolságoknál jelentkezik a hatása.

Tehát nagyon gyenge.

2016. febr. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Akk kitataláltam egy új elméletett?
2016. febr. 16. 07:41
 3/13 Wadmalac ***** válasza:
Nekem valami sántít. A sötét anyagnak nem egy homogén, egész univerzumra egyenletesen kiterjedő és főleg nem negatív gravitációs hatása van.
2016. febr. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A fekete energia, és a sötét anyag különbözik

A sötét anyag gravitációs, a fekete energia meg antigravitációs

2016. febr. 16. 12:20
 5/13 anonim ***** válasza:
2016. febr. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Wadmalac ***** válasza:
Hmm, ebben az esetben valami olyasmiről lenne szó, ami domborúra görbíti a lepedőt. Végül is, ha már megmaradunk a gumilepedős modellnél, akkor kábé stimmel. De nekem ezzel a gumilepedő modellel alapból sok fájdalmam van. :)
2016. febr. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem is, de tudsz jobbat? :D
2016. jún. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 dellfil ***** válasza:

Így igaz. Sajnos minél mélyebbre ásunk a dolgok mikéntjébe, annál inkább semmivé foszlik a szemléletesség.

És marad a matek... :)


dellfil

2016. jún. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Felejtsétek már el a relativitás elméletet meg a görbült téridőt mert azok nem igazak!!! Újra kell gondolni az egészet!!!Az én elméletem aszerint: -nincs olyan, hogy a gravitáció vonz valamit,- nincs olyan, hogy idő,- a dolgoknak csak kiterjedése és sűrűsége van, - csak egyfajta energia van, a mozgási energia, - a fekete lyuk meg nem vonz magába mindent hanem pont ellenkezőleg -olyan gyorsan forog, hogy mindent elcentrifugál maga mellől!!!
2017. szept. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Mojjo ***** válasza:
@9: Óvatosan a pálinkával, mert könnyen megárt.
2017. szept. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!