Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi az a halálsugár?

Mi az a halálsugár?

Figyelt kérdés
Amit Tesla fedezett fel...

2016. márc. 1. 18:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Egy kepzelges, leginkabb, gyakorlati alapja nincsen.
2016. márc. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

"A halálsugár a mai elképzelések szerint valamiféle részecske-vagy plazmafegyver lett volna, biztosat azonban senki sem tud róla."

[link]

2016. márc. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Wadmalac ***** válasza:
A drót nélküli energia-átviteli kísérleteiből tippelek, szerintem fókuszált mikrohullámról lehetett szó.
2016. márc. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Tislerics Máté ***** válasza:

Rengeteg összeesküvés elmélet van ezzel kapcsolatban, mivel Tesla halála után az FBI elszállított mindent, amit tudományos munkáihoz használt. Még a jegyzeteit is.


[link]


Valamint egyik laboratóriuma rejtélyes körülmények között leégett, mikor Tesla nem tartózkodott ott.


Ha maradt is valami jegyzete a halálsugárról, az az FBI birtokában van. Írj egy E-mailt nekik, hátha küldenek egy másolatot! :D

2016. márc. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Tislerics Máté ***** válasza:
Amúgy szerintem sima lézer ágyú volt. Ilyenek ma is vannak. Az sem kizárt, hogy Tesla jegyzeteit felhasználva fejlesztették ki... De ez már megint csak egy összeesküvés elmélet.
2016. márc. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Wadmalac ***** válasza:
Tesla kísérletei, elméletei közelében sem jártak a lézersugarak témájának. Én a lézert kizárnám. Akármelyik hullámhossz-tartományban.
2016. márc. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Wadmalac: Ezt mire alapozod?
2016. márc. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Wadmalac ***** válasza:

Mondjuk arra, hogy a lézer koherens sugara akkor még csak elméletben létezett, a leghalványabb ötlet nélkül, hogy hogyan is lehetne ilyen létrehozni. És Tesla kutatásaiban semmi nyoma semmilyen erre hajazó próbálkozásnak. Sem szilárdtest- sem gerjesztett gázlézerre. Még olyan hasonló kutatási irányra sem, ami véletlenül rávezethetett volna.

Nincs alapja.

2016. márc. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Vree ***** válasza:

[link]


Nem fordítom le, rakd be magad a fordítóba.

2016. márc. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Wadmalac ***** válasza:
Hmm, nekem ez egy ionhajtómű és egy railgun zabigyerekének hangzik. :D
2016. márc. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!