Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A szemöldöknek milyen testi...

A szemöldöknek milyen testi szerepe van? Vagy van olyan ok amiét létezik? Mint pl a szemhély melynek szerepe a szem nedvesentartása s. t. b.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 6. 15:44
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem az a szerepe,hogy ne kerüljenek idegen anyagok a hajból,homkokról a szembe.De ha nem is ez,akkor is tuti,hogy van valamilyen szerepe,máskülönben nem lenne.
2010. ápr. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

Valaki már egy ilyen kérdésre tökéletes választ adott...

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__9697..

2010. ápr. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%

Nem igaz, hogy máskülönben nem lenne, az evolúció nem úgy működik, hogy aminek nincs valami haszna, azt azonnal eltűnteti. Azt tűnteti el, ami kimondottan káros, de a haszontalan, ám nem káros dolgok megmaradhatnak.

Ettől függetlenül a funkciója lehet hogy ez volt, vagy ma is ez, de a sok borotvált-tetovált szemű idióta példája azt mutatja, hogy igazából ez a funkció nem jelentős (nem megy a szemükbe semmi).

Amire én gondolok, hogy esetleg valamiféle kontúrt ad az arcnak, ami távolról azonosítható, és ennek párválasztásban vagy esetleg ragadozók elleni mimikában (nagy szem = sokszor ijesztő hatású) lehetett szerepe.

Nem tudom a választ, igazából nem is kideríthető, mert vagy időben vissza kéne menni pármillió évet, vagy tömeges emberkísérletet kéne végrehajtani úgy, hogy leborotvált szemű embereket ősemberi állapotban kiküldünk a szavannára, és nézzük a hatást. Mindkettő lehetetlen.

2010. ápr. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy abban segít, hogy a szem felé irányuló fényből elnyel valamennyit és így nem zavarja annyira a szemünket az erős fény. Az amerikai focisták is ezért húznak csíkot a szemük alá. Lehet, hogy nem így van, de mintha ilyesmire emlékeznék.
2010. ápr. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 sulfur ***** válasza:
Azt se felejtsük el, hogy pár százezer éve szőrös volt az emberek feje. Vagyis az arca. Ebből a szemöldök nem igazán emelkedett ki. Nézz meg egy macskát. Kb 3 szál a szemöldöke! Értelme? Tán a légmozgás érzékelése. Vagy a növényzet érzékelése.
2010. ápr. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én úgy emlékszem azzal magyarázzák, hogy az izzadságot nem engedi a szembe folyni. Ami sós, és állandóan csípné a szemet. A szemöldök ezt szépen eltereli kétoldalra.


Emellett még szerintem a kommunikációban is fontos, az arcmimika egyik legmeghatározóbb eleme a szemöldök. De ez csak tipp, ahogy az izzadságos dolog is csak rémlik valahonnan.

2010. ápr. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nagyjából akkor ezeből lessz a válasz kössz mindenkinek:D
2010. ápr. 7. 15:11
 8/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen a szem védelme.

Elsősorban az izzadságtól,lehulló apróbb tárgyaktól,rovaroktól.

A szőrszál mint kitolt tapintó érzékszerv működik,hogy az ember reagálni tudjon a szőrszál végéhez érő tárgyra,még mielőtt elérné a sérülékeny szemet!

2010. ápr. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!