Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ki lehet-e szívni a szemet...

Ki lehet-e szívni a szemet egy porszívó segítségével?

Figyelt kérdés

Adott egy P=2000W-os porszívó, minimum 10%-os hatásfokkal. Mi történik akkor, ha egy ember belenéz a porszívó csövébe - és tegyük fel, hogy a cső légmentesen zár - és bekapcsoljuk a porszívót.


A kérdés az, hogy mi történik.



2016. ápr. 18. 11:43
 1/9 anonim válasza:
77%
Azért a szemed nem csak úgy be van gurítva az üregébe, elég komolyan van rögzítve, egy porszívó nem fogja kiszívni. De sztem ne próbáld ki :)
2016. ápr. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Nem megválaszolható, kevès adatot adtál meg.
2016. ápr. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

"A kérdés az, hogy mi történik."


Valószínűleg semmi, mert amennyi lelkes idióta van a világban, már biztosan halottunk volna róla.

2016. ápr. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Már másnak is eszébe jutott...


[link]


[link]


[link]


Ebből hámozd ki...

2016. ápr. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a szemkörnyéki izmok is befeszülnének ilyen esetben,és szorosabbra próbálna zárni a szem,de csak rövid távon.Ha hosszú ideig tartana ez a dolog,akkor elfáradnának ezek az izmok,de ugyanúgy benttartanák a szemgolyót a szemüregben.De abban biztos vagyok,hogy nem lehet kellemes érzés,és okozhat átmeneti szemkárosodást.
2016. ápr. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
Nehogy kipróbáld!
2016. ápr. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
Csak annyit tennék hozzá a kérdésedhez, hogy a porszívó teljesítménye és hatásfoka teljesen lényegtelen, ha tényleg légmentesen zársz. A végeredmény vákuum lesz a csőben.
2016. ápr. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%

Több filmben is látni olyan jeleneteket, amelyek mutatják a vákuum hatását szemre, arcra.

Pl. Az emlékmásban 1:44:00 után (a Marson):

[link]

Persze filmtrükk, de nagyjából ilyen lehet.

A Marson azért erősebb vákuum van (kb. 0.01 atm), mint amit egy porszívó tud.

2016. ápr. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
66%

"Pl. Az emlékmásban"

Kicsit sem úgy zajlana le. Finoman szólva a filmesek nem voltak képben. :)


Amúgy a teljesítményből és a hatásfokból semmi nem következik. A nyomáscsökkenéshez kellene még a rotorlapátok szöge, mérete, stb, akkor is, ha légmentes.


Amúgy szerintem még vákuumban sem feltétlenül ugrana ki a szemünk.

[link]

2016. ápr. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!