Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Quantum mechanika es pszicholo...

Quantum mechanika es pszichologia. Hogyan dolgozzatok fel hogy a meg +50 ev amig elni fogtok nem lesz ra elegendo, hogy megfejtsetek az univerzumot? Vagy valaki mas megfejtse, az emberiseg, es ti szemtanui lehessetek.

Figyelt kérdés
Pl. Einstein mit nem adna azert ha a mai technologiaval vegezhetne subatomi kiserleteket.
2016. máj. 5. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Feldolgozni? Lehetetlen. Én is sokszor gondolkozom azon, hogy bár élhetnék addig, vagy akkor, amikor egy kicsit jobban értjük már a világegyetemet. De ha akkor élnék, akkor biztos még jobban szeretném érteni. :)


Bárcsak megérném, hogy találunk életet a Földön kívül. Bárcsak megérném, hogy kapcsolatba kerülünk egy a miénknél fejlettebb fajjal. Bárcsak megtudhatnám hogyan fog élni az emberi faj, ha elkezd kolonizálni más égitesteket. Annyi mindent szeretnék megtudni, amit soha nem fogok, szívszorító.

2016. máj. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Wadmalac ***** válasza:

Ugyan a technológiai szingularitásban szóról szóra nem hiszek, de akkor is optimista vagyok. Szerintem itt egy-két évtizeden belül akkora tudományos áttörések várhatóak, hogy csak na.

Gondolok itt a genetikára és ezzel az emberi élet meghosszabbítására, a "népbetegségek" gyógyítására, a gravitációval kapcsolatos új eredményekre, fúziós energiatermelésre, forradalmian új hajtóművekre az űrhajózásban (ami szerintem legalábbis a naprendszert kényelmesen megnyitja előttünk).

Talán túlzok, de úgy érzem, ezeken a területeken 10-20 éven belül olyan újdonságok jönnek, ami ma még sci-fi.

2016. máj. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Tislerics Máté ***** válasza:

Engem az nyugtat egyedül, hogy ezzel minden ember így van, volt és lesz is! legalábbis akiket érdekelnek az új tudományos felfedezések.


Amúgy valóban elég kiábrándító érzés. Az egy kicsit "megnyugtatna" ha kiderülne, hogy minden ember el fog pusztulni a bolygón egy látványos kataklizma szerű esemény következtében. Akkor kicsit olyan befejezettnek érezném a Föld bolygón eltöltött életemet. És persze rohadt szerencsésnek is érezném magam, hogy pont nézhetem az utolsó nagy tüzijátékot. Jó, tudom szomorú meg minden, de hát na... Érzéketlenség ez? :D

2016. máj. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Mojjo ***** válasza:
100%
Valóban lehet keseregni azon, hogy csomó nagy felfedezést már nem élhetünk meg. Ugyanakkor az emberiség tudástára már ma is elképesztően nagy. Aligha van ember, aki akár csak a töredékének a töredékét tényleg ismerné és értené. Ha valaki nagyon el akar keseredni, hogy nem fog megérni 50-60-200 év múlva megszerzendő ismereteket, az gondolja át, hogy egyáltalán a mai ismereteket úgy tényleg ismeri-e és átlátja-e. És ha nem a válasz (márpedig ha őszinték vagyunk magunkkal, akkor az lesz), akkor elkezdheti azokat megismerni egyre jobban, mélységeiben. Nem fog unatkozni, azt garantálom.
2016. máj. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tislerics Máté ***** válasza:
10-20 éven belül szerintem lehetséges lesz az, hogy úgy állsz egy szobában, hogy azt se tudod, hogy valódi-e a látvány, vagy teljesen virtuális. Lehet szemüveg azért kelleni fog. Gyakorlatilag virtuális valóság... Az már necces, hogy megéríntheted-e a dolgokat, de futni simán tudni fogsz. Például egy speciális futópad segítségével. Tulajdonképpen a Mátrix nagyon hamar megvalósulhat...
2016. máj. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!