Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy tudom ebből kifejezni az...

Hogy tudom ebből kifejezni az x-et?

Figyelt kérdés
r=a*x^2+b*x^3

2016. máj. 8. 19:00
 1/3 anonim ***** válasza:
46%

Nem tudod felírni ezt az egyenletet csak "a" "r" és "b" együtthatók segítségével. Ez alatt azt értem, hogy sosem fog olyan alakot nyerni ez az egyenlet, hogy az egyik oldalán az egyenletnek x szerepel a másik oldalt pedig csak r, a, b együtthatók valamilyen művelete, mivel ez nem egy elsőfokú polinom, hanem valamilyen görbe, ha szemléltetni kéne.


Olyat viszont tudsz, hogy hiányos harmadfokú egyenletnek tekinted, ekkor pedig megtudod adni az együtthatók segítségével x-et.


De nem tudom pontosan mit szeretnél és mihez, pl egy helyettesítéses integrálnál?

2016. máj. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
74%
Hülyeséget ír az első. Cardano-képlettel lehet kifejezni. És az nemcsak hiányos egyenletekre jó...
2016. máj. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Minek van kiemelve a kérdés?


Az egyértelmű és világos választ megkaptad. A #2 válasza az iránymutató.

2016. máj. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!