Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A gyógyszeriparban, vegyészkén...

A gyógyszeriparban, vegyészként milyen statisztikai programokat használnak elterjedten?

Figyelt kérdés
Nekünk ez teljesen kimaradt az egyetemen, kurzusunk sem volt róluk (volt valószínűségszámítás, ill. alap, pl. MS Excel-ben fellelhető statisztikai fogalmakról szóló kurzus, ill. elmélet, de gyakorlat és releváns programok használata semmi...) pont tavaly az egyetemi könyvtárban láttam, hogy a hallgatók számára "site-license"-el elérhetőek a nagyobb statisztikai programcsomagok is, sajnos, már nem vagyok hallgató (amikor én tanultam ezeket sosem láttam). Mibe érdemes belefogni, hogy használható tudása is legyen az embernek? Esetleg van köztük olcsóbban beszerezhető tanulási célra? Köszönök minden választ!

2016. máj. 13. 00:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

R.


[link]


Ez a közös nevező, az összes többi vállalat/laborfüggő. Ezzel kezdd, aztán ha más kell, majd megtanulod ott.

2016. máj. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, nekem most az R nyelvet használó RCommander ingyenes Win és Linux alatt is futó GUI jött be, szerintem sokkal jobb, mint a PSPP.
2016. júl. 9. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!