Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy térhajtóműves űrhajóval...

Egy térhajtóműves űrhajóval sem lehet elszabadulni a fekete lyuk csábításából?

Figyelt kérdés

Egy sima űrhajóval, ami a fénysebesség 99,99%-val tud menni, azzal csak az eseményhorizontig lehet menni, utána már nem, (vagyis lehet, csak visszajönni nem) mert a szökési sebesség nagyobb a fény sebességénél.

Viszont ha én egy térhajtóműves űrhajóval lépem át az eseményhorizontot, azzal vissza tudok jönni, nem? Hisz azzal "gyorsabban lehet menni" a fénynél.



2016. máj. 20. 19:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Akkor még három nagyságrenddel nagyobb energia szabadul fel, mikor a befelé hulló atomok ütköznek vele.
2016. máj. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
A tér maga nem zuhan. Maximum a behulló anyag. Az viszont nem érheti el a fénysebességet, mint semmi más sem. Fenntartom az állításomat. elvileg elhagyható egy feketelyuk még az eseményhorizonton belülről is. No meg aztán igencsak teoretikus a vita, ugyanis nem ismerünk módot annak kiderítésére, hogy pontosan milyen viszonyok uralkodnak az eseményhorizonton belül. Minden más csak találgatás ...
2016. máj. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

De, a tér zuhan.

Ha nem érted, nézz utána.

2016. máj. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Én is úgy tudom, hogy a tér zuhan.
2016. máj. 26. 20:14
 15/17 anonim ***** válasza:

Az antianyagra ugyanaz a gravitáció hat, mint a közönségesre, szóval semmi különbség nincs.

Pajzsnak meg nem jó (még ha lehetne rögzíteni, akkor sem), mert iszonyú energia szabadul fel bármiféle érintkezésnél - még akkor is, ha csak a levegő ér hozzá.

2016. máj. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"nem igaz, mert belül a fénysebességnél gyorsabban zuhan a tér. Azt pedig nem lehet elérni - a kezdősebességtől függetlenül."


Semmit nem tudunk arról, mi történik az eseményhorizonton belül, ezt meg főleg nem. Szóval ez enyhén szólva is merész kijelentés, hogy "belül" gyorsabban mozog a fénysebességnél bármi is. Pláne egy űrhajó, aminek térhajtóműve van :DDD

2021. jan. 28. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Térhajtóművel szerintem a fekete lyuk is felhasználható üzemanyag lesz. Mint egy benzinkút, amire különben szükség is van. Egy űrhajó, egy galaxis.
2021. júl. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!