Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Melyik állítás igaz a folytono...

Melyik állítás igaz a folytonos valószínűségi változóra? Egy folytonos valószínűségi változó sűrűségfüggvénye arról ad információt, hogy

Figyelt kérdés

A) a változó lehetséges értékei mekkora valószínűséggel fordulnak elő egy adott véges intervallumon belül.


B) a változó lehetséges értékei mekkora valószínűséggel fordulnak elő egy aktuális érték körüli egységnyi intervallumon belül.



Ha esetleg vki tudja, örülnék neki, ha meg is indokolná.

Előre is köszönöm!!


2011. jan. 12. 21:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyik megfogalmazás sem pontos, de aki a tesztkérdést megfogalmazta a B-re gondolt.

Annak a valószínűségnek, hogy változó beletartozik az x középpontú nyílt intervallumba és az intervallum hosszának a hányadosának a határértéke, ha az intervallum hossza tart 0-hoz.


Ennél egyszerűbb megfogalmazás, hogy az eloszlásfüggvény deriváltja.

2011. jan. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha tippelni kellene az A-ra tennék. Sajnos én sem tudom (még), pedig holnap megyek mat III-ból. :(
2011. jan. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nahát, van aki tudja! És gyorsabb mint én! :P
2011. jan. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!