Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Fizika vagy biológia szakra...

Fizika vagy biológia szakra járjak szerintetek? A fizika szak mennyivel nehezebb, mint a villamosmérnöki?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel a természettudományok közül a fizika és a biológia. A fizikából az elektromosságtan és a kvantumfizika (bármennyire is keveset konyítok hozzá, de lenyűgöző), a biológiából pedig genetika, sejt és humánbiológia.


Van viszont pár tulajdonságom, amik nem előnyösek ezeknél az irányoknál:


Problémák fizikai irányon:


-Csak hármas-négyes vagyok matekból, sajnos jobban nem megy.


-Nem szeretek fúrni-faragni-barkácsolni, egyedül elektronikával szeretek foglalkozni (forrasztás stb.) és a programozás se megy olyan rosszul.


Problémák biológiai irányba:


-Nem szeretek barangolni a természetben, nem igazán hatnak meg az állatok és a növények, egyedül genetikai és sejtszinten érdekel a biológia, sejtekkel és vírusokkal szívesen foglalkoznék, illetve többsejtű élőlények közül kizárólag az ember érdekel, de orvos nem szeretnék lenni



Ilyen érdeklődési körrel szerintetek érdemes lenne biosz vagy fizika szakra járnom? Esetleg milyen alternatíva lenne a villamosmérnöki szak? Valami más tanácsotok van?



2016. jún. 5. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
A fizika kb 1000-szer nehezebb, mint a villamosmérnöki, és ha nem vagy matekból nagyon penge, nem vagy képes a nagyon elvont gondolkodásra, akkor ne is jusson eszedbe.
2016. jún. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
orvosi laboros úton pl elindulhatsz. oda viszont kémia és biológia kell nagyon, de sokféle területet felölel(pl ami téged is érdekel).
2016. jún. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Ezek olyan szakok, amelyek után vagy kutató leszel, vagy pályaelhagyó. A kutatáshoz több elhivatottság kell, úgyhogy neked marad a pályaelhagyás. Mi lenne, ha rögtön valami olyat tanulnál, amivel aztán foglalkozni fogsz? Mondjuk valamilyen mérnöki szak. A villamosmérnöki teljesen racionális döntésnek tűnik.
2016. jún. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
43%

Attól függ hogy normál tanmenetű osztályban vagy 3as matekból vagy fakultációs emelt szintűn?


Ha normáloson akkor nagyon meg fogsz szenvedni a matekkal villamos mérnökin is


Azt azért nem mondanám hogy egy fizika szak 100szer nehezebb BME Villany kar...

2016. jún. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

Azzal vitatkoznék, hogy a fizika, vagy a villamosmérnök -e a nehezebb. Egyformán nehéz mindkettő!

Általánosságban igaz, hogy mindkettőn nagyon durva matek van. 3-as, 4-es matekkal esélyed sincs...

Rengeteg önálló szorgalom, odaadás kell. Emelt matek nagyon ajánlott, a legjobb ha már nyáron önállóan megtanulod a deriválást, integrálást, mert szórják az embereket rendesen.

A fizika szak talán egy picit elméletibb, viszonylag sok az elméleti modern fizika része. A villamosmérnökiben talán egy kicsit az elmélet kevesebb, de ott meg egy csomó gyakorlati dolgot kell (kéne) tudni.

Mindkettőre igaz, akármelyikkel állsz munkába, rengeteget fogsz tanulni a munkahelyeden, mert ugye a képzésbe minden nem fér bele, de talán nem is szükséges.

2016. jún. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%

A fizika szakon egy komplett természettudományt tanulsz annak rengeteg önálló területével, a villamosmérnökin meg egy adott mérnöki tudományt az összes gyakorlati tapasztalatával, megoldásaival és a jelenleg hazsnált technológiákkal. Ezt a kettőt összehasonlítani is alig lehet. Hogy kinek melyik a nehezebb, az attól függ, hogy mire áll rá jobban az agya. A "mindkettőn durva a matek" kijelentésnek meg kb. azért nincs értelme, mert ez olyan, mintha egy síkvidéki paraszt bácsinak, aki még sosem látott hegyet, azt mondanánk, hogy a Mátra is meg a Himalája is magas. A differenciál- és integrálszámítás ma már a matematika ALAPJAIHOZ tartozik. A felsőbb matematika a differenciálegyenleteknél, variációszámításnál, gráfelméletnél, komplex függvénytannál, funkcionál-analízisnél, modern differenciálgeometriánál meg az absztakt algebrai struktúrák elméleténél kezdődik, nem annál, hogy mi x négyzet integrálja nullától kettőig.


Ami pedig a konkrét kérdést illeti: abból, amit leírtál magadról, nekem úgy tűnik, hogy inkább a biológia felé kellene orientálódnod. Fizikában a közepes matektudás nem elég. Aki középiskolában matekból 3-as, az egyetemen bukni fog. Ott sokkal magasabb szinten kell tanulni, sokkal többet és rövid idő alatt, és nagyrészt önállóan, ha kell, akkor magad utánajárva annak, amit nem értesz. Az ehhez szükséges absztrakt gondolkodás a biológiában nem anynira fontos, tehát a kettő közül a helyedben ez utóbbit választanám.


Vagy pedig válassz valami harmadik lehetőséget. Mert rá fogsz jönni, hogy mindegyik tudomány hétköznapi művelése 99,99%-ban teljesen hétköznapi és cseppet sem magasztos problémák leküzdéséről fog szólni. Ha ezekhez nem lesz türelmed, akkor válassz valami mást, és próbálj szabadidődben annak utánaolvasni, ami érdekel. Akkor csak örömed lesz benne, az biztos.

2016. jún. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
32%
Az előttem lévőkkel egyet értek, jobban jársz a biológiával. Egyébként az a vicces, hogy engem is ezek érdekeltek! Én az eü-i mérnököt tűztem ki célul. Jelenleg az első évemen vagyok túl a BME-n. A fizikát mai napig nagyon szeretem (5-ös is lettem belőle). És sokat olvasok szabadidőmben fizikával kapcsolatos könyveket/cikkeket.
2016. jún. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!