Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van olyan generátor, ami...

Van olyan generátor, ami egyenirányító vagy kommutátor nélkül indukció által egyenáram ad?

Figyelt kérdés
Vagyis közvetlenül a tekercsek kivezetésein (max csúszógyűrűn át) egyenáram vehető le és mágneses indukcióval működik? Hány ilyen fajta, jellegű gép van?

2016. jún. 14. 12:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy biztosan van, unipoláris gépnek híják.
2016. jún. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Faraday generátor... egyetlen tárcsával/menettel.


Jedlik Ányos is feltalált egy jobbat:

Egysarki villamindító

A menetszámmal növekszik az indukált feszültség, persze csúszógyűrűs a szerkezet.

[link]

[link]

2016. okt. 15. 17:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Nahát... :)


Házi feladatot adnék, melynek algoritmusa:

1. Elolvasod a második linkedet, egésze addig, amíg Jedlik Ányos bejegyzését nem tárgyalja, a nevet, ami nevet beírt a naplójába, mármint a zárójeles latin nevet.

2. Összeveted a latin nevet azzal amit én írtam.

3. Elolvasod ebben

[link]

a cikkben, ami Jedlikről és Faraday-ról is szól, az "A dinamó-villamos elv" első bekezdését, különös figyelemmel annak utolsó sorára. A sor úgy kezdődik, hogy "eredeti szerkezetű..."

4. Elolvasod az általam adott link 10-ik oldalán azt a bekezdést, ami úgy kezdődik, hogy "Faraday elektromágneses forgókészülékei...", majd hozzáolvasod az előző és a következő bekezdést is.

5. Ideírod, hogy: Sztrogoff, elnézést, most jövök rá, hogy amiről ma írtam, azt te már június 14-én leírtad...

2016. okt. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Látom, ez nem ment. :D
2019. aug. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!