Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mennyi a naprendszer várható...

Mennyi a naprendszer várható élettartama?

Figyelt kérdés
2016. jún. 17. 20:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Jelenlegi állapotában meg kb 5 milliárd év, aztan vörös óriás lesz a Napból.
2016. jún. 18. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%
Én úgy tudtam, hogy 3 milliárd.
2016. jún. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Hat akkor rosszul tudod.
2016. jún. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
hát remélem, hogy rosszul tudja mert jobb lenne ha lenne még 2 milliárd év!
2016. jún. 18. 15:00
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Tervezel valamit amire nem elég 3 milliárd év ? :)
2016. jún. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

igen le akartam futtatni egy algoritmust, de kiderült 300 milliárd év lenne.


tehát nem elég erős a hárdver.

vagy keresek egy stabilabb világegyezetemt vagy leegyszerüsitem.

reméltem elég ha csak 5 milliárd év alá megyek. de most akko rlehet hog ynem?

2016. jún. 18. 15:16
 7/14 anonim ***** válasza:
30%
Most lattam egy youtube filmet, hogy a mi galaxisunk kb 2 milliard ev mulva osszeutkozik a szomszed galaxissal, mint 2 porgo flexkorong ami 90 fokban all egymashoz kepest, na ami akkor marad a Naprendszerbol, azzal folytatjuk tovabb.
2016. jún. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
2016. jún. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
biztos h ez befolyásolja?
2016. jún. 19. 17:59
 10/14 Vree ***** válasza:
100%

Végigolvashatnád ezeket

[link]


Nekem nem tetszik a kérdés, met nem értem, mit értesz alatta. Mi számít neked az "élettartama" végének? Ha nem lesz földi élet? Ha a Nap vörös óriás státuszba ér? Ha a Nap fehér törpe státuszba ér? Ha nem lesz Merkúr, Vénusz, vagy Föld? Mert nagyjából ezek hozhatók fel, viszont ezek időben nagyon is távol állnak egymástól. Még a Nap vörös óriássá válása is évMILLIÁRDOKON át húzódó folyamat. Olyan pedig nem lesz belátható időn belül, hogy "nincs" Naprendszer.


Ha a Nap túl haladta a vörös óriás státuszt, akkor fehér törpe marad úgy 10^15 (1 kvadrillió) év, mire eléri a teljesen hideg fekete törpe státuszt (ez egy feltételezés; az univerzumunk túl fiatal, hogy akár egyetlen csillag elérhette volna eddig ezt a kort).


Igen, lesz egy "ütközés" (vagy inkább összeolvadás - nagyon, nagyon lassú) az Androméda és a Tejút között, de ez minket semmilyen észrevehetó módon nem fog érinteni.

2016. jún. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!